Суд не задовольнив позов мера Черкас до Зеленського про захист честі й гідності

Суд не задовольнив позов мера Черкас до Зеленського про захист честі й гідності

Печерський районний суд Києва не задовольнив позов міського голови Черкас Анатолія Бондаренка до президента України Володимира Зеленського про захист честі, гідності й ділової репутації. Про це йдеться в рішенні суду, пише dzvin.media з посиланням на Zik.

Зазначається, що слова Зеленського про те, що Бондаренко нібито “бандит” і має 19 кримінальних справ є його оцінним судженням і не містять завідомо неправдивої інформації.

Зокрема, в суді не бачать підстав вважати слова президента грубими, принизливими чи непристойними. “Публічна особа, державний службовець, повинен бути готовим до підвищеного рівня критики, в тому числі в грубій формі, пильної уваги суспільства і підвищеної зацікавленості суспільства його діяльністю і/або особистим життям, адже вони, вибираючи кар’єру публічної людини, погодилися на таку увагу”, – йдеться в рішенні.

Загалом суд дійшов висновку, що позов мера Черкас є необґрунтованим, тому його не задовольнили. Водночас Бондаренко має 30 днів на подання апеляції.

Нагадаємо, 20 травня щодо міського голови Черкас Зеленський сказав дослівно наступне: “Я навіть не можу говорити про мера Черкас. Я не знаю, навіть, як говорити, коли міський голова має 19 кримінальних проваджень. Хто це? Я за один стіл із такими бандитами не сяду. Його обрали?! Це народ?! Будь-ласка, обирайте бандитів якщо хочете”.

Після цього Бондаренко звернувся до Печерського суду Києва з позовом про захист честі і гідності проти президента України Володимира Зеленського, оскільки жодних кримінальних проваджень щодо нього немає, з приводу чого він взяв навіть довідку із Генпркуратури.

Згодом адвокат Бондаренка повідомив, що до суду надійшло спростування слів Зеленського. Нібито президент мав на увазі не Бондаренка, а “корумпованих чиновників”.

Цікаво, що закон дає чітке визначення, що таке «оціночні судження». Це, за винятком образи чи наклепу, є висловлювання, які не містять фактичних даних, зокрема критика, оцінка дій, а також висловлювання, що не можуть бути витлумачені як такі, що містять фактичні дані, з огляду на характер використання мовних засобів, зокрема вживання гіпербол, алегорій, сатири.

Утім, твердження про 19 кримінальних проваджень – це таки фактичні дані, як не крути. І якби щось подібне бовкнув, наприклад, Бондаренко проти Зеленського, а не навпаки, – то меру Черкас би впаяли «моральну шкоду» по повній програмі. А так відомі своєю «чесністю і незаангажованістю» судді Печерського суду в стилі нинішнього «політичного тренду» – «95-го кварталу» – з’їжджають на дурника, переконуючи всю країну, що ми неправильно зрозуміли те, що почули в прямому ефірі. І цим ще раз доводять унікальність цієї судової установи, яка може легко, не червоніючи, з серйозними виразами обличчя зачитати обгрунтування, що Земля квадратної форми, а Галілей брехун і наклепник, якщо на таке рішення буде відповідна «політична воля» з Банкової.

Залиште коментар