Тарасові сини і дочки відзначили «повноліття» мотофестивалю на Чернечій горі

Тарасові сини і дочки відзначили «повноліття» мотофестивалю на Чернечій горі

22 серпня 2020 у Канів до Шевченківського національного заповідника завітали близько півтори тисячі Тарасових синів і дочок. Саме так називають себе цьогорічні учасники Міжнародного мотофестивалю «Тарасова гора -2020».

Як пояснив засновник та голова оргкомітету фестивалю Ашот Арушанов, байкери приїздять до Канева вже увісімнадцяте. Отож, так звані діти Тараса, жартуючи між собою, вважають фестиваль повнолітнім.
Загалом до участі в заході зареєструвалося близько трьох тисяч учасників. Головна цьогорічна локація Міжнародного мотофестивалю – село Свидівок Черкаського району Черкаської області. Окрім українців, у фестивалі байкерів беруть участь мотолюбителі з Білорусі, Німеччини, Америки, Турції.
Ашот Арушанов: «Хотілося б, щоб сюди – на Тарасову гору – приїздило якомога більше людей, щоб зарядитися духом і енергією Тараса. Щоб Україна врешті стала українською».
Довідково. На офіційній сторінці Міжнародного мотофестивалю у соцмережі Фейсбук самі організатори повідомляють:
«Тарасова Гора» – легендарний, наймасштабніший мотофестиваль України, також відомий і в Європі. Щорічно, долаючи сотні та, навіть, тисячі кілометрів, фестиваль відвідують байкери з Литви, Латвії, Білорусі, Молдови, Естонії, Вірменії, Росії, Угорщини, Італії, Польщі, Норвегії та США.
Фестиваль проходить протягом чотирьох днів (з 2002-го року) в перші вихідні червня на березі Дніпра в Шевченковому Краю, збираючи понад 8 000 мотоциклістів та їх подруг. Душею мотофестивалю «Тарасова Гора» є рекордний для України організований мотопробіг в 140 км, в якому беруть участь більше 2 000 учасників. Мотоколона слідує за звичним маршрутом – від території мотофесту й до Тарасової гори, могили великого поета в Каневі. Учасники вшановують пам’ять Тараса Григоровича Шевченка покладанням квітів та загальною фотографією біля його пам’ятника.
Слоганом мотофестивалю є вислів: «Якщо гора не йде, то байкери їдуть!» Це не всі традиції «Тарасової Гори»: вже багато років на фестивалі освідчуються в коханні та святкують мотовесілля.

Прес-служба Шевченківського національного заповідника
Фото – Юрія Кардаша

Залиште коментар