Тренкін поділився враженнями від першої сесії у якості секретаря

Тренкін поділився враженнями від першої сесії у якості секретаря

Про свої враження про першу сесію у якості секретаря Черкаської міськради розповів Юрій Тренкін на своїй сторінці у фейсбук.

“Сьогодні вперше брав участь у роботі сесії Черкаської міської ради, уже офіційно перебуваючи на посаді секретаря міської ради. Всіх емоцій не опишеш – це і хвилювання за проведення сесії, дотримання регламенту, за ухвалення важливих рішень щодо життєдіяльності нашого міста.
Відрадно, що не зважаючи, на велику кількість питань порядку денного, депутати працювали ефективно, надаючи зауваження і пропозиції лише по суті. Інколи виникали бурхливі обговорення, але вони, швидше за все, є свідченням того, що кожен обранець переймається проблемами Черкас.
В результаті вдалося ухвалити значну частину важливих для нашої громади питань. Звісно, найголовнішим є те, що на цій сесії депутати прийняли головний кошторис міста Черкас на 2021 рік. Цьому передувала кропітка робота депутатських комісій, виконавчого комітету, голови Черкаської міської ради Анатолія Бондаренка.
На жаль, не можна охарактеризувати цей бюджет ідеальним. За десятиріччя у місті назбиралася величезна кількість проблем. На рішення усіх наразі не вистачає коштів. Але це збалансований, реалістичний фінансовий документ, який дає змогу розпочати новий фінансовий рік і вирішувати нагальні проблеми містян. Думаю, нинішній депутатський корпус зробить все, аби доходи міського бюджету зростали, а відтак ми зможемо доопрацювати бюджет, покращити фінансування міста.
Перші кроки до цього уже робляться. На сьогоднішній сесії депутати розглядали Програму промоцій для міста Черкаси на 2021 рік. Саме така програма потрібна для залучення інвестиції у місто. Багато підприємців бажають брати участь у Всеукраїнських і міжнародних виставках та форумах.
Депутати також підтримали мою пропозицію щодо автоматизації процесів документообігу міської ради та економії бюджетних коштів. Розрахунки показали, що друк документів на кожну сесію коштує нашим платникам податків від 10 до 25 тис грн. Помножте цю цифру на кількість сесій у рік! Тож я вніс пропозицію надалі усі проєкти рішень на сесію надавати в електронному вигляді.
Депутатами прийнято звернення до керівництва країни про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо збільшення відрахувань до місцевих бюджетів ПДФО з 60 до 75%, а також екологічного податку з 25 до 50% для того, аби ці кошти залишалися в бюджетах громад, на територіях яких розміщені підприємства-забруднювачі. Прийняття таких змін до Бюджетного кодексу України дозволило б збільшити наповнення місцевих бюджетів.
Окрім того, депутатами підтримано ряд інших важливих питань. Зокрема, проголосували за мою пропозицію про збільшення меж Черкаської територіальної громади шляхом приєднання до м.Черкас Будищенської ОТГ. Тож вже можна розпочати процедуру внесення змін до перспективного плану формування територій громад Черкащини.
Також депутати внесли зміни в програму забезпечення правопорядку в Черкасах «Безпечне місто». 3,5 млн грн бюджетних коштів спрямують на створення ситуаційного центру та на закупівлю необхідних серверів.
Ухвалені депутатами і важливі програми, що стосуються медичної галузі міста – це і підтримка міських комунальних закладів охорони здоров’я, надання медичних послуг жителям Черкаси понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення тощо.
Важливі соціальні питання відображені у міській Програмі «Турбота», Програмі соціального захисту окремих категорій громадян, які мають право на пільги відповідно до законодавства, про надання матеріальної допомоги громадянам міста.
Задоволений ухваленими рішеннями, плідною роботою депутатського корпусу на благо громади Черкас”, – написав він.

Залиште коментар