У ЧДТУ відкрився інформаційний центр Євросоюзу

У ЧДТУ відкрився інформаційний центр Євросоюзу

У Черкаському державному технологічному університеті запрацював інформаційний центр Європейського Союзу. Тут надаватимуть якісну інформацію про європейські освітні та розвиткові програми, діяльність ЄС. Про інформаційну співпрацю говорили в ОДА за участі делегації Представництва Євросоюзу в Україні.

Повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Перші інформаційні центри Європейський Союз почав створювати у 1963 р. Натепер їх у світі більше 600. Вони діють здебільшого при університетах, національних бібліотеках та дослідницьких центрах. В Україні нині функціонує 21 такий центр ЄС. Тут надають інформацію про ЄС та його політику, допомагають у навчанні студентів та проведенні дослідницької роботи з питань європейської інтеграції.

“Приємно, що ми знайшли такого серйозного партнера, як Черкаський державний технологічний університет, – зауважує голова відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Юргіс Вілчінскас. – У роботі центру ми не зосереджуватимемося лише на інформаційній складовій. У перспективі хочемо, аби центр став осередком промоції європейських проектів та програм насамперед серед студентства”.

Відкритий у черкаському виші інформаційний центр не тільки інформаційна платформа, а своєрідне представництва ЄС саме на Черкащині, певен заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань.

“Прикметно, що цей інформаційний центр відкривається саме на базі учбового закладу, аби наша молодь отримувала якомога більше якісної інформації і могла самостійно скласти думку про процеси, які відбуваються у світі, – зазначив посадовець. – Так вже склалося, що люди більше довіряють саме громадським організаціям, а не провладним органам. Тож приємно, що важливу інформацію вони отримуватимуть з перевірених джерел. У час, коли у нас точаться бойові дії, які переходять в інформаційний простір, величезна кількість фейкової інформації, сфальсифікованих новин, маніпулятивних публікацій у соцмережах, важливо мати перевірені джерела інформації. Неодноразово сам стикався з наслідками інформаційної війни. Вона завдає колосальних людських «свідомих» втрат”.

Черкащина уже має досвід співпраці з ЄС. Зокрема нині тут реалізують декілька довгострокових проектів: ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та проект ЄС «Створення Центру розвитку багатофункціональних кооперативів у Черкаській області», а також проект «U-LEAD з Європою». Тож, переконаний посадовець, подальша співпраця дасть старт новим ініціативам в області.

Прочитайте ще:

Залиште коментар