У черкаському музеї Середньої Наддніпрянщини представили нові експонати (відео)

У черкаському музеї Середньої Наддніпрянщини представили нові експонати (відео)

Керамічний горщик епохи Неоліту, скіфський і трипільський посуд презентували відвідувачам музею Середньої Наддніпрянщини у Черкасах. Виставку організували до Дня археолога, що відзначають 15 серпня.

Про це інформує “Суспільне“.

Серед експонатів є горщик, що пролежав під землею понад сім тисяч років.

Фрагменти цього горщика ще 28 років тому знайшов співробітник музею, про це Суспільному розповів його директор Михайло Сиволап. Це зразок найдавнішої кераміки на території центральної України. Горщиком користувалися ще нащадки мисливців на мамонтів.

Інший, кольоровий горщик, датується 4 тисячоліттям до нашої ери, його знайшли випадково, коли обробляли землю. Ці експонати кілька років зберігалися у фондах, зазначив археолог. Діюча експозиція – це лише 2 відсотки від того, чим готові дивувати.

До дня Археолога

У постійній експозиції знахідки черкасця Андрія Костенка. Експедиціями і археологією він захоплюється ще зі школи. Нині, з його слів – це хобі. Однак емоції, коли знаходиш, те, до чого тисячоліттями не торкалася рука людини, не можна ні з чим зрівняти.

До дня Археолога

Відвідати нову експозицію прийшла містянка Лідія Козоріз, її онуки цікавляться археологією, тому вона також намагається не відставати від історичних новинок.

Частину експонатів знову доведеться сховати, зазначив Михайло Сиволап. Коли їх знову зможуть побачити черкасці та гості міста, загадувати не береться. А все тому, що музею потрібне більше приміщення на 10-20 кімнат, що вмістило б усі експонати.

Залиште коментар