У Черкасах курсує унікальний тролейбус

У Черкасах курсує унікальний тролейбус

Черкасами курсує єдиний у світі тролейбус, виготовлений за авіаційними технологіями. Йому вже чверть століття, а він ще жодного разу не був на капремонті, інформує “Суспільне”.

За словами представника громадської ради при комунальному підприємстві “Черкасиелектротранс” Валерія Мироненка, тролейбус досі виконує по кілька рейсів на день, а щоб прокататися на ньому приїздять навіть із-за кордону.

Розробка моделі належить Київському авіаційному заводу і Науково-технічному комплексу “Антонов”, розповів Валерій Мироненко.

“Для Черкас планувався дуже великий контракт, більше, ніж на 100 таких великих членованих тролейбусів. Але склалося не на нашу користь. Однак вдалося пригнати цю одну модель. Вона була розроблена індивідуально для Черкас, внесені певні конструкторські урахування. Працювали над цим тролейбусом і спеціалісти нашого тролейбусного управління, і конструктори авіаційні”, – зазначив він.

Тролейбус у прямому сенсі “легший” за своїх колег, бо зроблений із алюмінію та композитних матеріалів. Але це не єдині його переваги, зауважив Валерій Мироненко.

“Він дуже м’який, плавно їде по вулиці, підвіска м’яка, тому пасажири не відчувають стуків і вібрацій. Протягом 15-ти років взагалі не ремонтували кузов, він не піддається корозії”, – додав чоловік.

Хоч сидіння і розташовані лише по одному в два ряди, він місткіший за інших.

До того ж влітку всередині прохолодно завдяки спеціальній системі вентиляції, а взимку, навпаки, тепліше, розповів Валерій Мироненко.

“Під кожним сидінням опалювач, і коли він нагрівається, то нагрівається і все сидіння, тому пасажир відчуває тепло на своїх сідницях”, – зазначив він.

За словами Валерія є чимало людей, які спеціально приїздять, щоб прокататися на цьому тролейбусі.

Залиште коментар