Виконком розглянув проект регуляторного акту щодо тарифу на проїзд у маршрутках

Виконком розглянув проект регуляторного акту щодо тарифу на проїзд у маршрутках

У Черкасах розпочали регуляторну процедуру щодо встановлення тарифу на проїзд у громадському транспорті не комунальної форми власності. Відповідний проект рішення підтримав під час сьогоднішнього засідання виконавчий комітет.

Згідно з ним, пропонується перевізникам, з якими укладено угоди на перевезення пасажирів у звичайному режимі руху, встановити тариф в розмірі 7 грн.

До міської влади надійшли звернення 6 приватних перевізників (ПП Еліт-транс»; ПП «Медіт-сервіс»; ДП«Чарз-авто»; ТОВ «Авто-ТЮЛ»; ФОП Копієвський Є.П.; ПАТ АТП 17127) з розрахунками щодо підвищення тарифу до 8 грн. Натомість департамент економіки і розвитку пропонує затвердити тариф у розмірі 7 грн. з запровадженням електронного квитка та обладнанням транспортних засобів приладами обліку перевезених пасажирів.

Як наголосила директор цього департаменту Ірина Удод, такий розмір тарифу є економічно обґрунтованим.

«Востаннє тариф піднімався у 2018 році. За цей час кілька разів зростав розмір мінімальної заробітної плати, з 1 січня мінімальна зарплата ще раз зросте до 6 тис.грн. Крім того, свої корективи внесла і епідемія. Адже кількість перевезення пасажирів зменшилася до кількості посадочних місць, внаслідок чого збільшилася собівартість перевезення одного пасажира. Вважаємо, що перегляд тарифу є необхідним внаслідок причин, що не залежать від підприємств і є єдино можливим заходом для забезпечення стабільної роботи та недопущення зупинення роботи міського пасажирського транспорту, внаслідок збільшення собівартості перевезень», – говорить Ірина Удод.

Заступник міського голови Анастасія Чубіна під час обговорення наголосила на тому, що перевізники мають підвищити якість надання своїх послуг.

Начальник управління транспорту Віталій Москаленко зазначив, що це буде прописано в умовах договорів із перевізниками, які планується укласти з ними усіма протягом півтора місяців.

«Протягом місяця відповідно до закону усі зацікавлені особи можуть надати пропозиції і зауваження щодо встановлення тарифу. Я просив би громадян бути активними під час обговорення», – зазначив міський голова Анатолій Бондаренко.

Залиште коментар