У Черкасах реставрують старовинну ікону (відео)

У Черкасах реставрують старовинну ікону (відео)

Ікону, якій майже два століття, реставрують у Черкаському художньому музеї. Фарба на ній пошкоджена, а каркас поїдений шкідниками. Реставраторка Ксенія Клименко розповіла Суспільному, що ікону передали із краєзнавчого музею.

Зазвичай відновлення ікони триває рік. Після завершення реставрації вона опиниться в основному музейному фонді, де її, оновлену, бачитимуть відвідувачі, розповіла реставраторка.

Ксенія Клименко працює над реставрацією ікони Георгія Побідоносця (його ще називають Юрієм Змієборцем). Ця ікона написана у першій половині 19 століття. За словами реставраторки зображення цієї ікони поновлювали в період між другою половиною 19 та початком 20 століття.

“Картина була поїдена шашелем, дошки потріскані, а шар фарби відставав. Нині ікону підготували до реставрації – зняли шпуги, помили, вичистили і продезінфікували”, – розповіла Ксенія Клименко.
Художниця-реставраторка пояснила кореспондентам, що кожну дірочку від шашеля обробила окремо. Каркас скріплений, а кожен доторк пензликом робиться виважено, аби не нашкодити пам’ятці. Ксенія свою працю асоціює з роботою лікаря. За словами жінки, навіть інструменти схожі до тих, що й в операційних.

Залиште коментар