У Черкасах відзначають пам’ятні дні в умовах карантину (фото)

У Черкасах відзначають пам’ятні дні в умовах карантину (фото)

У масках, з дотриманням соціальної дистанції, поодинці та невеличкими групами. Саме так у Черкасах цьогоріч приходять вклонятися пам’яті учасників Другої світової війни. Через карантин масові заходи і місті не проводяться, проте і пересічні жителі міста, і представники влади долучаються до відзначення Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

На День пам`яті та примирення, 8 травня, о 23:01 на Пагорбі слави Черкас представники міської та обласної влади зібралися на акцію «Перша хвилина миру». Як зазначає заступник міського голови Черкас Ігор Волошин, до європейської традиції вшановувати пам’ять жертв Другої світової війни у такий спосіб Україна приєдналася шість років тому. Саме 8 травня 75 років тому в передмісті Берліна був підписаний Акт про капітуляцію нацистської Німеччини перед військами Союзників.

«Ще десять років тому разом з побратимами ми проводили подібну акцію, за що навіть отримали порцію критики з боку тодішньої влади і деяких представників громадськості. Проте час все розсудив.
Масовий захід цього року не відбувся через карантинні обмеження. Вірю, що традиція проводити акцію «Перша хвилина миру» буде збережена в наступні роки», – розповів Ігор Волошин.

У День перемоги над нацизмом міські та обласні владці, ветерани та громадськість традиційно прийшли з квітами на Пагорб слави. Хоча, на відміну від попередніх років, масового скупчення людей не було. Черкасці здебільшого дослухалися рекомендацій міської влади та дотримувалися санітарно-гігієнічних норм. За дотриманням порядку та соціальної дистанції слідкували також представники поліції.

«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять усіх загиблих у роки Другої світової війни. Пам’ять про її колосальні жертви, про тисячі зруйнованих міст і десятки тисяч спалених сіл не повинна згаснути ніколи – насамперед задля неповторення цієї жахливої катастрофи.

З кожним роком живих свідків тієї страшної війни стає все менше. Наймолодшим учасникам бойових дій – вже майже дев’яносто. Доземний уклін їм і многая літа!
Сьогодні ми з гордістю вшановуємо людей цього старшого легендарного покоління… Солдатів усіх армій, що перемогли нацистів, учасників українського визвольного руху, працівників тилу, дітей війни та мучеників нацистських переслідувань – усіх, хто витримав найгіршу ношу війни.
Тоді наш народ переміг! Вірю, що переможе і сьогодні.
Бажаю насамперед всім нам миру. В серцях, в домівках, в містах і в країні. Бажаю всім нам єднання, взаємопідтримки, мужності, витримки і незламної сили духу», – зазначає міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Про це інформує пресслужба Черкаської міської ради.

Залиште коментар