У Черкасах вшанували пам’ять великого митця Сергія Проскурні

У Черкасах вшанували пам’ять великого митця Сергія Проскурні

Кілька десятків людей зібралися біля Черкаський академічний музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка, де творив Сергій Проскурня, щоб хвилиною мовчання, молитвою та добрими словами вшанувати його пам’ять.

На Театральну площу, до портрету режисера, влада області й міста, працівники театру, його знайомі та друзі принесли квіти та запалили свічки.

Сергій Проскурня відомий український театральний режисер, продюсер, лауреат премій Національної спілки театральних діячів України Експеримент та імені Сергія Данченка.

У Черкаському музичному училищі ім. С.С. Гулака-Артемовського Сергій Проскурня вивчав гру на альті.
Працював в.о. художнього керівника у Черкаському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка і реалізував чимало значних мистецьких проектів: постановки комічної опери Йоганна Штрауса «Циганський барон», драматичної поеми-тетралогії Богдана Стельмаха «Тарас». Важливою роботою культурного діяча став масштабний кінопроект «Наш Шевченко».

Життя режисера обірвалося у 63 роки. Ми завжди пам’ятатимемо його як українського інтелігента, геніального митця, справжнього патріота.

Про це інформують в управліні культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА

Залиште коментар