У вересні сталося кілька рейдерських атак на господарства Черкащини

У вересні сталося кілька рейдерських атак на господарства Черкащини

Аграрії Черкаської області насторожені через декілька випадків рейдерських атак, що сталися в області у вересні. Так, господарство «Відродження» (Шполянський район Черкаської обл.) зіткнулося зі спробою відібрати їхній земельний банк, яка готувалася і здійснювалася більше місяця на основі підроблених документів.

Як повідомила онлайн-газеті Новини Черкас директор підприємства Тетяна Ляшенко, про втрату частини оброблюваних земель працівники підприємства дізналися 27 вересня, тоді як перші знайдені на сьогодні записи про розірвання договорів оренди датуються в реєстрі 1 вересня.

«В реєстрі міститься інформація, начебто ми уповноважили якусь особу розірвати наші договори. Ми почали перевіряти всі договори і вже знайшли близько 50 розірваних. Ця нібито уповноважена нами людина – уродженець Донецької області, там і прописаний, і ми його не знаємо. З реєстратором, який зробив запис про розірвання наших договорів, були аналогічні проблеми і в інших господарств», – розповіла директор «Відродження».

За словами Тетяни Ляшенко, про спробу рейдерського захоплення працівники підприємства дізналися випадково, після того, як на сусідньому господарстві сталася аналогічна ситуація.

«Ми почули, що у фермера поряд із нами почали таким шляхом відбирати землю, і вирішили поглянути, що ж із нашими договорами. І от, виявили, що і в нас землю забирають, а ми про це не знаємо», – сказала директор постраждалого господарства.

Підставою для реєстраційних записів про розірвання договорів стали документи з підробленою печаткою «Відродження» та несправжнім підписом власника. Зараз рейдери намагаються зареєструвати нові договори оренди на своє підприємство.

«Зараз ці рейдери ходять по пайовиках і пропонують їм по 10 тис. грн за укладення нових договорів оренди. Потім їдуть в с. Мошни, де знаходиться реєстратор, який робить запис про розірвання договорів, і далі – у с. Ватутіне до нотаріуса реєструвати свої договори. Зараз ми перевіряємо інформацію, об’їжджаємо всіх наших пайовиків, дізнаємося, чи дійсно хтось підписував нові договори оренди», – сказала Тетяна Ляшенко.

За її словами, керівництво підприємства вже має підозри, що напад здійснює один з великих українських агрохолдингів. Директор «Відродження» вже написала заяву до правоохоронних органів, поспілкувалася з головою Реєстраційної служби Черкаської області, та попередила нотаріуса, який працював з рейдерами. Служба корпоративної безпеки ВАР забезпечує юридичну підтримку постраждалого підприємства та вже готує звернення в Міністерство юстиції з проханням розібратися в ситуації.

Реєстрація фіктивного розірвання договорів оренди є найбільш поширеною схемою рейдерський нападів в Україні. Зловмисники використовують підроблені документи та часто залучають до співпраці недобросовісних державних реєстраторів. Улітку подібні випадки зазіхання великих компаній на земельний банк середніх господарств сталися із підприємствами «Перлина Поділля» та «Прометей». В обох випадках дочірні структури двох різних агрохолдингів намагалися відібрати у фермерів землю через махінації у сфері державної реєстрації.

Залиште коментар