Українські традиційні воскові віночки створює черкащанка (відео)

Українські традиційні воскові віночки створює черкащанка (відео)

Народне мистецтво, яке було популярним у кінці 19-го століття відроджує черкащанка Інна Вовк. Жінка власноруч виготовляє воскові вінки. Їх одягали бабусі і прабабусі, додала Інна, коли йшли під вінець.

Про це інформує “Суспільне”.

У цій справі необхідно бути максимально зосередженим – розповіла майстриня. Аби зробити перші заготовки листочків, квітів чи намистинок достатньо того, що є вдома під рукою. Раніше, додала Інна Вовк, бабусі для цього використовували папір або серветки. Для пелюсток квітів майстриня виготовила шаблони із картону. Як їх поєднувати, каже, це уже політ фантазії.

Народною творчістю Інна Вовк займається дев’ять років. Українські весільні вінки – захоплення нове. В колекції жінки одинадцять таких аксесуарів. Кожен по- своєму особливий, але чи не усі вони – репродукції – розповіла майстриня. Їхні образи вона відтворювала, дивлячись на фото тодішніх наречених. Попередньо спілкувалася із місцевими краєзнавцями.

Історія цих вінків розпочалася наприкінці 19-го століття, – розповіла директорка районного краєзнавчого музею Наталія Куниць. Зі слів директорки, мода на воскові віночки походить з Західної Європи. Там на весілля наречені одягали віночки з квітами апельсину, перлами і прикрасами, а українські дівчата побачили такі віночки, і винайшли свій спосіб створити подібну прикрасу. Наталя додала – для українських наречених цей аксесуар мав сакральне значення.

У кожному регіоні України ці вінки, як і вишивка, мають свої відмінності – розповіла Інна Вовк. Це помітно по фото, які є у довідниках.

У планах, додала майстриня, створити багатошаровий вінок, який одягала її двоюрідна прабабуся.

Залиште коментар