Услід за Черкасами ініціативу послаблення карантину підхопили в інших містах. Кабмін готовий на поступки з 11 травня

Услід за Черкасами ініціативу послаблення карантину підхопили в інших містах. Кабмін готовий на поступки з 11 травня

Послабити карантин до завершення запроваджених Кабміном до 11 травня обмежувальних заходів вирішили не тільки Черкаси, пише “7 днів”.

Як повідомляють Факти тижня ICTV, подібні рішення з дострокового послаблення коронавірусного карантину прийняла міська влада в Дніпрі, Мукачевому, Житомирі.

Такі свої рішення місцева влада пояснює необхідністю забезпечити мешканцям міста, зокрема, малим підприємцям, можливість прогодувати свої сім’ї і зрівняти ФОПи в правах і можливостях з великими торговельними мережами, які на карантин не зупинялись.

На такі рішення місцеву владу наштовхнули «карантинні» бунти, що прокотились минулого тижня багатьма областями України і перейшли в акції протесту під Кабміном і на Банковій у Києві.

В ході акцій протесту фермери показово знищували вирощені власноруч сезонні овочі, які не мають де продати через карантин і зазнають величезних збитків.

Малі підприємці вийшли на протест, обурені тим, що вже другий місяць не можуть працювати, тоді як гіпермаркет «Епіцентр» з величезними чергами став монополістом в Україні і отримує надприбутки.

Міський голова Черкас наголосив, що рішення виконкому міськради про відновлення в місті роботи ФОПів має на меті не послаблення карантинних заходів, а можливістю дати підприємцям прогодувати свої родини за обставин, коли держава не надала малому бізнесу допомоги на час карантину, а тільки припинила його роботу.

Позицію міського голови Черкас Анатолія Бондаренка публічно підтримали й інші міські голови, зокрема, мер Івано-Франківська Руслан Марцинків.

Між тим, як повідомляє “Громадське“, карантин, запроваджений в Україні у зв’язку з епідемією коронавірусу, буде продовжений до 22 травня, але з 11 травня будуть діяти певні пом’якшення. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду. З 11 травня в країні почнуться перші послаблення обмежень, зокрема відкриють парки, сквери, зони відпочинку, салони краси, перукарні, літні майданчики окремих кафе та ресторанів. Це все те, що у Черкасах дозволили ще з 1 травня.

Залиште коментар