В Україні відбувається протистояння між державною владою і органами місцевого самоврядування, – Бондаренко (відео)

В Україні відбувається протистояння між державною владою і органами місцевого самоврядування, – Бондаренко (відео)

Стосунки органів державної влади і органів місцевого самоврядування завжди були ускладнені. Майже кожен новий прем’єр-міністр починав свою роботу з війни з органами місцевого самоврядування. Зараз ми перебуваємо на черговому етапі цього протистояння: то забирають податок з доходів фізичних осіб і акцизний збір з пального, то дають в навантаження проїзд пільгових категорій громадян, то заробітні плати другої ланки медичних працівників.

Про це пише міський голова Черкас Анатолій Бондаренко у своєму фейсбуку.

На останній зустрічі із прем’єр-міністром і міністром освіти міським головам взагалі озвучили вимогу покрити витрати на підвищення заробітної плати вихователям. Але ж це повноваження держави, а не місцевого самоврядування.

Громади і органи самоврядування мають свої плани на життя і розвиток українських міст, і для того, щоб вони реалізувались, нам потрібні чітки правила гри хоча б на 10 років. Має бути ухвалено нормальний Закон про співіснування органів державної влади і органів місцевого самоврядування, Закон про службу в органах місцевого самоврядування. Не повинно бути хаотичної зміни положень Закону про Державний бюджет при його ухваленні на кожен наступний рік. Нині складається враження, що ми живемо в театрі, де при появі нового актора міняється весь хід вистави. Свого часу ми всі підтримували Володимира Зеленського на президентських виборах, але те, що зараз відбувається в середині його команди, насторожує.

Нині активно розганяється теза про те, що «мери – це старі корупціонери, яких потрібно поміняти на нових слуг народу». Але після того, як остання соціологія показала міцні позиції діючих міських голів по всій Україні, влада охолола у своєму бажанні терміново провести місцеві вибори.

Все моє життя – це боротьба, і в тому числі та його частина, яку я присвятив роботі в органах місцевого самоврядування. І коли я був головою району, і депутатом обласної ради, і зараз міським головою Черкас, завжди мала місце боротьба за вплив на ресурси громади: ми мусили боронити право розпоряджатись власними коштами.

Високопосадовцям, що знаходяться в Києві, зручно, щоб міські голови приїжджали до них просити, ледь не вимолювати, фінансування на той чи інший об’єкт. Хоча гроші, які зібрала громада, вона по праву має використовувати сама на свої потреби. Проте на практиці все інакше: два роки поспіль в Черкас забиралися кошти сумою близько 70 млн грн на дороги області. Але чи може хтось назвати хоч одну нормально відремонтовану ділянку дороги на Черкащині?

Коли буде опубліковано бюджет на 2020 рік, депутати, які пройшли до парламенту від Черкас, мають звітувати перед своїми виборцями, як вони відстояли інтереси нашого міста. Проте чим далі, тим більше стає зрозуміло, що громаді міста Черкаси потрібно розраховувати на самих себе.

Залиште коментар