Відлуння війни: Близько дев’яноста мінометних мін знайшли у лісі на Канівщині

Відлуння війни: Близько дев’яноста мінометних мін знайшли у лісі на Канівщині

05 травня сапери аварійно-рятувального загону спеціального призначення, після повідомлення місцевого жителя, виявили в лісовому масиві неподалік села Студенець Канівського району справжній арсенал вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Після ретельного дослідження території на місці події були знайдені 89 мінометних мін калібром 82 мм та 3 гранати РПГ-40. На загал, кількість знайдених вибухонебезпечних предметів, що були зібрані у лісовому масиві склала 92 одиниці.
Як повідомила пресслужба управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, усі боєприпаси сапери управління вивезли на спеціальний полігон, де й знищили шляхом підриву.
Це вже третій випадок виявлення на території області великої кількості боєприпасів часів минулих війн.

Завершивши роботу у Канівському районі, піротехніки аварійно-рятувального загону виїхали до Золотоніського району, де на відстані 30 метрів від залізничного перегону Золотоноша-Пальмира було знайдено 82 мм мінометну міну часів 2-ї світової війни.
Вибухонебезпечний предмет було вилучено та згодом знищено на підривному майданчикові.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області звертається до всіх громадян та наголошує, що у випадку виявлення незнайомих або підозрілих предметів схожих на вибухонебезпечні, необхідно:
– зателефонувати за номером «101»;
– припинити на місці знахідки будь-які роботи;
– позначити небезпечне місце та організувати його охорону;
– не допускати сторонніх осіб до небезпечного предмету, доки не прибудуть фахівці;
– у жодному разі не чіпати, не переносити, не розбирати небезпечний предмет;
– не розпалювати багаття поблизу знахідки.
Пам’ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають виключно фахівці піротехнічних груп, які пройшли спеціальну підготовку та мають навички роботи з «відлунням війни».

Залиште коментар