Відремонтований Міст кохання відкрили для відвідувачів

Відремонтований Міст кохання відкрили для відвідувачів

З 30 серпня в парку «Сосновий бір» запрацював Міст кохання. Про це поінформував заступник міського голови Черкас Юрій Ботнар. Останній рік ця аркова споруда, якій понад п’ятдесят років, була закрита для відвідувачів через реконструкцію, йдеться на офіційному сайті Черкаської міської ради.

– Свого часу Міст кохання опинився фактично в аварійному стані, – розповів Юрій Ботнар. – Старі соснові дошки згнили, на металевих елементах з’явилася іржа. Це місце популярне серед жителів та гостей Черкас, тут завжди людно, з нього відкривається чарівна панорама на Дніпро. Тож вирішили провести ремонт, аби прогулянка цим містком була безпечною.

Під час проведення ремонтних робіт на Мосту кохання очистили від ржі та фарби металеві перила, зняли всі трухляві дошки й замінили їх на нові – цього разу замість соснових акацієві.

– Акація значно надійніша й служитиме довше, – говорить очільник КП «Дирекція парків» Андрій Куча. – Сосна потребує заміни через кожні три або чотири роки, натомість акацієві дошки стоятимуть у гарному стані понад десять років.

Дерев’яне покриття мосту фахівці облаштували цього разу одним шаром. Раніше, розповів очільник черкаських парків, їх стелили у два.

– Вдалися до такого кроку, оскільки дереву потрібне повітря, аби воно «дихало», навіть після того, як уже спиляне й покладене. Це попереджає передчасне гниття, розповсюдження грибків, накопичення землі, – говорить Андрій Іванович.

За його словами, активний ремонт Мосту кохання стартував у квітні. Натомість минулого року пройшли будівельно-технічну експертизу та отримали необхідні дозвільні документи для початку таких робіт.

Додамо, що в нічний час міст, як і раніше, закриватимуть на замок.

Залиште коментар