Віталій Постригань: «Іду до облради вирішувати конкретні проблеми людей»

Віталій Постригань: «Іду до облради вирішувати конкретні проблеми людей»

Продовжуємо знайомство з черкаськими кандидатами від ВО «Батьківщина». Сьогодні представляємо кандидата до Черкаської обласної ради по територіальному виборчому округу №7 – лівобережна Черкащина, начальника Черкаського обласного гідрометцентру Віталія Постриганя.

– Пане Віталію, чому Ви вирішили поборотися за депутатський мандат?

– До цього я не перебував у жодній політичній партії і не балотувався. Я місцевий, народився, виріс і живу разом із родиною у м. Золотоноша. Йду до Черкаської обласної ради не займатися великою політикою, а вирішувати конкретні проблеми жителів. Я балотуюся тому, що зможу бути ефективним депутатом. Я вмію слухати і чути людей.

– Розкажіть, будь ласка, про свої трудові та наукові досягнення.

– З 1-ого по 5 клас я навчався у Золотоніській школі №5, а потім перейшов до Золотоніської гімназії імені С.Д. Скляренка, випускником якої був у 2000 році. Закінчив з відзнакою Черкаський кооперативний економіко-правовий коледж за спеціальністю «Правознавство». Потім навчався у Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого, після закінчення якої здобув кваліфікацію юриста.

У 2011 році вступив до ад’юнктури Національної академії внутрішніх справ, де у 2015 році захистив дисертацію на тему «Адміністративно-правове регулювання гідрометеорологічної діяльності в Україні» та здобув наукову ступінь кандидата юридичних наук.

Трудову діяльність розпочав спеціалістом 1 категорії по роботі з кадрами Відділу освіти Придніпровського райвиконкому м. Черкаси. У 2003 році був призначений на посаду заступника начальника Черкаського обласного гідрометцентру, а у вересні 2007 року призначений начальником цього ж центру, де працюю по даний час. 

– Чим плануєте займатися, ставши депутатом обласної ради?

– Сьогодні настав час не говорити загальними фразами і виголошувати політичні гасла, які не вирішують проблем простих людей, а на обласному рівні, рівні ОТГ займатися господарськими справами.  Тому я ініціюватиму і підтримуватиму конкретні рішення в інтересах жителів області та для забезпечення максимального економічного та інфраструктурного розвитку нашого регіону. Маю конкретні бачення і напрацювання для вирішення екологічних проблем, а особлива увага повинна приділятися  стану доріг. 

– Що ви маєте на увазі під «вирішенням екологічних проблем»?

– Найбільшими проблемами екології вважаю жахливий стан річок на Черкащині та сміття.

Ініціюватиму розробку та затвердження обласної програми адаптації до змін клімату та поліпшення стану навколишнього природного середовища, де особливу увагу потрібно приділити покращенню стану річок, які протікають територією Черкащини. Першочергово – обмежити забруднення малих і середніх річок області  – р. Золотоношка, Суха Згар, Ірклій, Рось, Супій, Тясмин та інших.

Також потрібно створити систему аналізу, збору та оприлюднення інформації про якість атмосферного повітря в населених пунктах Черкащини, бо це стала європейська практика і вимога часу. Сьогодні крім пандемії COVID-19 є проблема онкологічних захворювань. Доведено, що якість води, яку ми споживаємо і повітря, яким дихаємо, напряму пов’язані з раковими захворюваннями. 

Я планую також сприяти виділенню субвенції на придбання для ОТГ сміттєвозів і контейнерів для сміття.

Ще одним своїм завданням вбачаю сприяння та контроль за реалізацією заходів поводження з твердими побутовими відходами на Черкащині – будівництво та реконструкція міських полігонів ТПВ, ліквідація несанкціонованих та стихійних сміттєзвалищ і запровадження дієвої системи роздільного збирання твердих побутових відходів. Для тих, хто приїхав на Лівобережну Черкащину балотуватися з Черкас чи Києва і хоче говорити «взагалі», а головний лозунг «наведення порядків» – запрошую спочатку оглянути смітник у с. Домантове, лісосмуги біля с.Гельмязів або поцікавитися, як вирішуватиметься питання вивезення сміття у с. Скориківка, яка належить до Новодмитрівської ОТГ. Де сьогодні паспортизовані полігони для твердих побутових відходів, і яка подальша доля так званого сортованого сміття?

Крім того, потрібно забезпечити раціональне використання обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Також планую разом з ОТГ проводити заходи із облаштування та благоустрою пляжів на річках і ставках Золотоніського району.

– Один з пунктів Вашої передвиборчої програми – сприяння здоровому способу життя. Розкажіть детальніше про це.

Переконаний, в державі мають пропагуватися традиційні сімейні цінності, а духовне виховання та освіта мають бути пріоритетом для влади. Медична реформа має проводитися не на шкоду людям. Всі люди, а особливо ветерани, пенсіонери повинні бути соціально захищеними, і це не повинні бути гасла політиків з високих трибун, а реальна турбота про людей.

Щоб я зробив як депутат обласної ради у цьому напрямку? По-перше, ініціюватиму проведення реконструкції і будівництва нових спортивних майданчиків. По-друге,буду сприяти добудові басейну в Золотоніській гімназії. Необхідно звернутися до центральної влади, щоб повідомити про стан речей з цим довгобудом та прискорити завершення розслідувань кримінальних проваджень. В новому басейні мають плавати діти, а не рости бур’ян.  

По-третє, буду ініціювати виділення коштів на придбання для ОТГ сучасного медичного обладнання. Застосовувати місцеві стимули для медиків: доплати лікарям та медичним сестрам, забезпечення лікарів житлом.

– Традиційна проблема Черкащини – погані дороги. Чи плануєте щось робити для її вирішення?

Жителям міст і сіл потрібно доїхати до важливих соціальних об’єктів –  шкіл, медичних закладів, органів соціального захисту. На жаль, стан доріг у Золотоніському районі сьогодні жахливий. Один приклад, який відображає весь стан речей з місцевими дорогами і певне розчарування людей – прекрасне село Мехедівка, тепер Золотоніського району. Дорога до Драбова зруйнована, щоб добратися до лікарні потрібно їхати полем, а коли випадають рясні дощі – це, на жаль, справжнє випробування. 

Саме тому, ставши депутатом обласної ради, буду лобіювати виділення з Державного та обласного бюджетів коштів на ремонт територіальних та місцевих доріг.

Якість виконання робіт деяких підрядників бажає кращого, тому потрібно посилити контроль за якістю ремонтів як по державних, так і по місцевих дорогах.

Також хочу ініціювати сплату дорожніми підрядниками, які тут працюють, деяких податків, зокрема податку на доходи фізичних осіб, до місцевих бюджетів. Тут потрібна тісна співпраця депутатського корпусу обласної ради з податковою службою та іншими органами.

 

 

Залиште коментар