Вітер, град, дощ і похолодання: на Черкащині змінюється погода

Вітер, град, дощ і похолодання: на Черкащині змінюється погода

Погоду нашого регіону формує система атмосферних фронтів, яка розташувалась у глибокій улоговині циклону над Баренцевим морем. Цей холодний атмосферний розділ вже добряче остудив Німеччину, країни Прибалтики, Польщі.

Про це інформують у Черкаському обласному гідрометеоцентрі.

Невеликі опади вже випадають на Черкащині, а найбільш інтенсивні чекаємо при прохолодженні фронтальної системи сьогодні у другій половині дня. Дощі супроводжуватимуться сильним вітром, місцями грози та град. За сьогоднішній день випаде близько декадної норми дощу.

Найближчої ночі ця система переміститься на східні області України і за нею пошириться холодна повітряна маса з північних широт. Повітря арктичного походження остудить повітря і нічні температури знизяться до 1-3º тепла, а на ґрунті чекаємо заморозки 0-5º.

Контрастна та нестійка повітря на маса пануватиме у нашому регіоні до кінця поточного тижня. Тому переважатиме прохолодна погода, періодично випадатимуть дощі. Температура вночі в межах +3..8º, денні максимуми не перевищуватимуть +16..18º.

заморозки найближчої ночі можуть негативно вплинути на сходи теплолюбних сільськогосподарських культур – кукурудза, соя та на розсаду овочевих.
На Черкащині в останні 25 років заморозки в повітрі в перші 10 днів травня відмічалися у 8 роках. Всередині травня (14.05) за весь період спостережень заморозок у повітрі був лише один раз – в 1980 році. Тобто заморозки всередині та другій половині травня – явище дуже рідкісне для Черкащини.

Кукурудза пошкоджується і частково гине при 2-3º морозу, соя при 3-4º, картопля 2º, огірки та томати нестійкі -1..-2º.
Тому потрібно прийняти можливі міри по захисту – дощування і димлення. Залишається сподіватися, що ці заморозки, не будуть тривалими і матимуть невелику територію розповсюдження.

Залиште коментар