Волонтери допомогли поприбирати в занедбаній квартирі черкаської матері двох дітей

Волонтери допомогли поприбирати в занедбаній квартирі черкаської матері двох дітей

Волонтери допомагали матері двох дітей, які жили в жахливих умовах у Черкасах, прибрати у квартирі, аби двоє малюки могли повернутися в чисте помешкання. Проте роботи виявилося настільки багато, що активістам доведеться провести ще один суботник. Про це йдеться у сюжеті “112.ua”, пише “Про все”.

Наразі менший хлопчик перебуває в лікарні на обстеженні, старший – у соціально-реабілітаційному центрі. Мати ж від сьогодні мала почати реабілітацію в центрі соціальних служб, якщо все пройде успішно, то синів їй повернуть.

– Є бажання допомогти, є небайдужі люди й радує те, що більшість здатна не просто «радити», кому і як робити, а прийти та «закотити рукава». Я адекватно даю оцінку тому, що можна вичистити бруд із кімнати і не вичистити його одразу з середини людини, але надія є, – написала речниця патрульної поліції Черкаської області Зоя Вовк на своїй сторінці.

Також вона повідомила, що дітей забезпечили одягом та іграшками. Для маленького Данилка купили ліжко з матрацом, подушками, ковдрою, а також манеж.

Багатьох користувачів соцмереж заклик допомогти прибрати квартиру горе-матері обурив. Мовляв, якщо жінка так “запустила” свою домівку та дітей, то ситуація повториться, це лише питання часу.

Тому ми вирішили поцікавитися з цього приводу думкою психолога.

– Знаю про цю ситуацію, дивилася і читала про поведінку мами, її репліки, проте готовності до змін я не побачила. Хоча, звичайно, сюжет і публікація не є показовими для цього. У будь-якому випадку, потрібне розуміння того, чи готова мама змінюватися сама. Якщо ні, то ніяка допомога всього світу не посприяє на користь їй та дітям. Через певний час все повернеться знову у свій звичний режим, вона може злитися на всіх, що перестали їй допомагати й звинувачувати всіх. Люди готові їй дати меблі, переклеїти шпалери, зробити ремонт. Звичайно, це зручно. До такого швидко звикають і потім обурюються, коли це припиняється, – розповіла у коментарі «Про все» психолог Інна Лук’янець.

Також фахівець розповіла, що краще матері допоможуть справді соціальні працівники та психологи. Але все залежить від її готовності змінюватися.

– Щодо того, чи залишати їй дітей, то треба діяти згідно з вимогами законодавства. Хоча, на період психосоціальної реабілітації я б не радила залишати дітей з нею. Для осмислення свого життя і змін у ньому потрібно мати можливість побути самому і паралельно працювати з фахівцями, – додала Інна Лук’янець.

Залиште коментар