XAVIER морозить Черкащину

XAVIER морозить Черкащину

На відміну від попереднього року, коли внаслідок домінування атлантичного тепла метеорологічної зими, а це середньодобові температури нижче 0 º так і не було, у цьому році, метеорологічна зима прийшла разом з календарною. І прийшла вона зі сходу, завдяки потужному сибірському антициклону.

Про це інформує директор обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.

Надходження холодного та сухого континентального повітря в умовах малої висоти сонця, коли воно світить але не гріє, короткого світового дня, тривалої ночі та малохмарного неба температури знизилися вночі до 7-10º, вдень до 3-5º морозу. Середньодобові температури повітря нижче норми на 2-3º.

Морозна погода, що встановилася, небезпеки для зимуючих культур не представляє. Адже похолодання відбулося поступово. Звичайно при середньодобовій температурі 0-5º морозу озимина проходить ІІ фазу загартування і вже може витримати зниження температури на глибині 3 смдо -9º і нижче. Наразі нижче -4º не було. Нерайоновані (непристосовані) сорти плодових та винограду можуть витримувати морози 15-18º, які й в цей час не очікуються. Єдине, що дуже швидко промерзає грунт, адже це властивість сухого грунту.

До четверга Черкащина залишиться у владі морозного антициклону “XAVIER”. Тому погодних змін не чекаємо. На високому атмосферному тиску утримається суха з помірними морозами вночі 5-10º, вдень 2-7º, погода.
У другій половині тижня, зі зміною східного синоптичного процесу на південний, знову намітиться тенденція до невеликого потепління. З південними вітрами до нас начне надходити більш тепле повітря, температура підвищиться вночі до 0-5º морозу, вдень 0-3º тепла. В найближчі 10-12 днів різкого похолодання не чекаємо. 12-15 грудня можливі невеликі опади з ожеледними явищами.

Залиште коментар