Як пройдуть поминальні дні в Черкасах?

Як пройдуть поминальні дні в Черкасах?

У зв’язку з карантином поминальні дні в Черкасах цьогоріч відбудуться 6 червня. Водночас, через пандемію коронавірусу, підвіз черкащан до кладовищ не здійснюватиметься, інформує 18000.

Як повідомила в коментарі 18000, заступниця міського голови Людмила Бордунос, заборони відвідувати кладовища у поминальні дні в Черкасах немає. Однак підвіз черкащан до кладовищ не здійснюватиметься, оскільки через карантин таке рішення місцевою владою не ухвалювалося.

Також, як розповів у коментарі нашому виданню заступник міського голови Ігор Волошин, у Черкасах немає й заборони для проведення поминальної служби на кладовищах. Однак може діяти заборона щодо обмеження кількості присутніх на ній. Це питання завтра, 5 червня, мають розглянути члени комісії ТЕБ і НС.

Водночас вже з 5 червня в Україні стартує новий етап пом’якшення карантину. Згідно з ним дозволено проведення релігійних заходів на відкритому повітрі за умови контролю релігійною організацією дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше, ніж 1,5 метри.

За словами Митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана, за потреби священнослужителі зможуть проводи поминальну службу на кладовищах. Однак домовлятися про це потрібно заздалегідь.

– Потрібно зв’язуватися зі священиками безпосередньо, тому що такого, як на Радуницю, чергування священиків не буде. Не очікується такого масового приходу черкащан на кладовища. – розповів нашому виданню митрополит Іоан. – Але за потреби можна домовлятися й священики йтимуть на кладовища звершувати служби.

Він додав, що поминальні служби обов’язково відбуватимуться у храмах. Пройдуть вони в реальному часі та в режимі онлайн.

– Але в церкві у нас діятимуть карантинні обмеження: дотримання безпечної дистанції, допускатимуть лише осіб у захисних масках. Для парафіян, які не вміщуватимуться у храм, служба транслюватиметься на вулицю через монітор. Також на вулиці поставимо намет, де розмістимо підсвічник й образи. Тут можна буде поставити свічку тим, хто не потрапив безпосередньо до храму. Але панахида із записками за упокій обов’язково заноситиметься у храм, – пояснює митрополит. – Також службу транслюватимуть на фейсбук-сторінку Свято-Троїцького кафедрального собору.

Розклад проведення богослужінь:

• у поминальну суботу о 8:00 розпочнеться Божественна Літургія. Після неї буде відслужена Панахида за спокій “усіх від віку спочилих православних християн”;

• у неділю о 8:00 – святкова Божественна Літургія. По завершенні Літургії звершуватиметься Вечірня з коліноприклонними молитвами;

• у понеділок о 8:00 – Божественна Літургія з нагоди другого дня Святої Трійці – Дня Святого Духа.

Залиште коментар