Як уберегти свій холодильник від витоку фреону

Як уберегти свій холодильник від витоку фреону

З настанням теплої погоди актуальним стає питання збереження харчових продуктів. Найефективнішим способом є охолодження. Для цього використовують холодильники, які нині є практично у кожній оселі. Проте буває, що холодильник, як і будь-яка техніка, може зламатися. Тоді постає питання, щоб придбати новий холодильник, або поремонтувати існуючий, якщо він став погано охолоджувати – купити фреон.

Що таке фреон

Фреон – це охолоджуючий агент, який використовують не тільки в холодильниках, а й у кондиціонерах та спліт-системах, щоб відводити тепло з подальшим випаровуванням конденсату. Його основною перевагою є витривалість до замерзання. Крім того, він має низьку температуру кипіння.
Ці хімічні речовини на основі етану чи метану не мають запаху і є безпечними для людини. Уперше його виготовила американська компанія у 30-х роках 20 століття. Для позначення ввели латинську літеру «R» (перша у слові Refrigerant). Цифри означають властивості речовини. Перший фреон, дифтордихлорметан) мав позначення R-12. Якщо фреон виготовляється лише з метану, то він позначається кодом R-50, а якщо з чистого етану – R-70. Також бувають фреони, які виготовляються змішуванням цих двох газів, а також заміщуванням атомів фтору чи хлору атомів водню.

Які ознаки того, що стався витік фреону

Витік фреону означає, що користуватися охолоджуючим приладом неможливо. Це трапляється через заводський брак або через те, що ламається труба випаровувача.

Виявити витік фреону за допомогою запаху неможливо, оскільки цей газ не має запаху. Крім того, ця речовина не має кольору, що також не стане у нагоді під час виявлення витоку фреону.

Проте усе ж таки є ознаки, за якими можна виявити, що стався витік фреону. Зокрема, це уповільнення процесу конденсації, адже через пошкодження трубки випаровувача тиск фреону в холодильнику поступово зменшується. Через це температура у холодильнику підвищується. Також можна побачити, що під холодильник стікає вода.

Що робити, якщо стався витік фреону

Інколи з холодильника чи кондиціонера може статися витік фреону. Шкоди здоров’ю людини це не становитиме, адже у холодильній техніці його міститься зовсім незначна кількість.
Якщо ця неприємність усе ж таки сталася, у першу чергу потрібно вимкнути техніку. Це допоможе припинити нагнітання фреону компресором, і він не буде виходити з отвору, який утворився.
Обов’язково прослідкуйте, щоб у приміщенні, де стався витік, не було джерела відкритого вогню, вимкніть газову плиту. Приміщення необхідно добре провітрити, а після цього викликати майстра, який відремонтує поламану техніку. Відремонтувати холодильник обійдеться вам у будь-якому разі дешевше, аніж придбати новий.
Якщо ви розбираєтеся в техніці, то зможете самостійно запаяти отвір, який утворився, і заправити фреоном. Але ця порада актуальна лише для тих, хто добре розбирається у холодильній техніці. Після ремонту холодильник знову запрацює, і ваші продукти будуть у безпеці.

Залиште коментар