Якою буде погода на Черкащині цього тижня?

Якою буде погода на Черкащині цього тижня?

На Черкащину повернулася спека. Минулими вихідними денні максимуми температури сягали 28-33º. Абсолютний максимум температури у липні становить +39° і зареєстрований у далекому 1936 році. До того ж, період з 15 липня по 15 серпня вважається в нашому краї найспекотнішим.

Суховійні явища та відсутність ефективних дощів більше сприяють проведенню жнивної кампанії. За розрахунками агрометеорологів, за рахунок високої врожайності ранніх хлібів та засіяних площ валовий збір зерна в області очікується рекордним.

За прогнозом, до четверга погоду Черкащини формуватиме антициклон «ALBRECHT» – на нас чекає випробовування спекою на фоні відсутності дощів. Оскільки східні вітри транспортуватимуть у наш регіон розпечене повітря із Середньої Азії, денні температури повітря сягатимуть 28-33º, найспекотніше буде у середу – до 35º. Ночі теж дуже теплі 15-20º.
Слід пам’ятати, що добре розігріте повітря – це хороший фундамент для грозової активності. Атмосфера стає нестійкою та «вибухонебезпечною» і погода може різко зіпсуватися.
Саме 30 липня, у четвер, чекаємо на проходження холодного атмосферного фронту, з комплексом небезпечних явищ: дощами, грозами, місцями градом та шквалами 15-20 м/с.
Після проходження фронту температура повітря знизиться і денні температури прогнозуються у діапазоні 23-26º. Надалі, збережеться прохолодна погода з короткочасними грозовими дощами.

У зв’язку зі спекотною, сонячною та сухою погодою показник горимості в лісах області – найвищий 5 клас. За таких умов надто високий ризик виникнення пожеж. Лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки здатні позбавити від наслідків, завданих пожежею.

Залиште коментар