Якою буде погода на Черкащині у найближчі кілька днів?

Якою буде погода на Черкащині у найближчі кілька днів?

Погода червня продовжує бути нестійкою. В антициклоні повітря на Черкащині продовжує прогріватися. Середня добова температура повітря 20-24º, що на 2-6º вище кліматичної норми на цей час. Вдень повітря прогрівається до 27-30°, ночі дуже теплі 17-21°.

Про це повідомляють в обласному гідрометеоцентрі.

Зазначимо, що добре розігріте повітря – це хороший фундамент для грозової активності. Атмосфера стає нестійкою, вибухонебезпечною, і погода може різко зіпсуватися. Так, за даними метеостанції Золотоноша, вночі 17 червня за 7 год. випала майже декадна норма дощу – 20 мм, що є небезпечним метеорологічним явищем І рівня небезпечності. А вже ввечері метеостанція Звенигородка зафіксувала сильну зливу, коли за 1 год. випало 31 мм дощу – тобто декадна норма опадів, що відповідає критерію стихійного метеорологічного явища ІІ рівня небезпечності, у супроводі граду діаметром 16 мм, що є небезпечним метеорологічним явищем І рівня небезпечності.
З початку червня вже випало 20-70 мм або 30-85 % місячної норми. Дощі на більшості площ значно покращили стан зволоження верхнього шару ґрунту, проте ситуація не змінилася на південному сході. Адже зливові літні дощі випадають вкрай нерівномірно, де «густо, а де пусто». Так і з пожежною небезпекою в лісах області, у Черкаському, Смілянському та Чигиринському районах – надзвичайна (5 класу), на решті території 1-2 клас.
Літнє сонцестояння – це найдовший день у році, пік тривалості світлого часу доби та найкоротша ніч. У 2020 році воно станеться 20 червня о 21:44 год. за київським часом. Після 25 червня сонце повертає на зиму, а літо на спеку

За прогнозом, до 25 червня суттєвих змін у синоптичній ситуації на Черкащині не очікується. Збережеться нестійка з короткочасними локальними грозовими дощами, місцями не виключені град та шквали 15-20 м/с. Температурний фон підвищений на 4-5º, вночі 15-20º, вдень 24-29º.
Цьогорічне літо контрастне, тож розслаблятися не слід.

Залиште коментар