27 січня вшановують день пам’яті жертв Голокосту, згадуючи мільйони невинних життів, забраних цією трагедією

27 січня, Україна та світ відзначають день пам’яті жертв Голокосту, вшановуючи мільйони невинних життів, забраних цією трагедією.

Цей день був офіційно встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 2005 році, щоб нагадувати світу про жахи Голокосту та необхідність боротьби з ненавистю та расизмом.

Голокост, який призвів до загибелі мільйонів євреїв та представників інших національностей, залишається в історії як попередження про наслідки фанатизму та упередженості. Резолюція ООН підкреслює важливість пам’яті про ці події для запобігання подібним трагедіям у майбутньому.

27 січня 1945 року стало визначним днем в історії, коли війська 1-го Українського фронту звільнили Аушвіц-Біркенау, один з найбільших нацистських таборів смерті. Під час Другої світової війни нацисти знищили близько 6 мільйонів євреїв, з яких приблизно 1,5 мільйона були з території сучасної України.

Інститут національної пам’яті наголошує на важливості активного осмислення історії та діалогу для запобігання повторенню подібних злочинів. Вони підкреслюють необхідність уваги до порушень прав людини та рішучого засудження злочинів геноциду.

Джерело: Укрінформ

Залиште коментар