30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

30 липня у Черкасах на Соборній площі із 16:00 до 20:00 буде проведено акцію, присвячену протидії торгівлі людьми. Про це інформує прес-служба Черкаської міської ради.
Метою заходу є привернення уваги до проблеми сучасного рабства та поширення актуальної інформації щодо ситуацій пов’язаних з торгівлею людьми.
Усі охочі можуть взяти участь у грі «Лабіринт можливостей». Під час якої відчують себе у ролі «мандрівників», які виїжджають за кордон у пошуках роботи.
Учасники отримають корисні знання та приємні подарунки!
Організаторами заходу є БО «Від серця до серця.» та Управління у справах сімї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації.
Захід відбудеться за сприяння Міністерства соціальної політики України та фінансової підтримки Агентства ООН з питань міграції.
За детальною інформацією, звертайтесь Стадник Марина, керівник напрямку протидії торгівлі людьми – 063 217 4427.
Довідково:
Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої страждають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.
Відповідно до законодавства, торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.
Види торгівлі людьми:
• трудова експлуатація;
• сексуальна експлуатація, використання у проституції та порнобізнесі;
• примусове жебрацтво;
• примусове втягнення у злочинну діяльність;
• примусове вилучення органів;
• продаж дитини;
• сурогатне материнство.
Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли шляхом обману, шантажу, шахрайства або погроз Вас примушували:
 працювати на відробляння невизначених „боргів”, яких Ви буцімто набули, коли Вам обіцяли підшукати роботу;
 займатись проституцією або надавати інші сексуальні послуги;
 зніматись у порнографічних фільмах, фотозйомках, або показах через Інтернет;
 виконувати роботу, про яку Ви не домовлялися, від якої не мали змоги відмовитися, і яка вимагалася від Вас під загрозою покарання;
або піддавали іншим формам експлуатації в Україні або за кордоном, імовірно, Ви жертвою постраждали від торгівлі людьми.
За оцінками МОМ, Агентства ООН з питань міграції, з 1991 року від торгівлі людьми постраждали понад 230 000 українців.
Протягом І півріччя 2018 року Міністерством соцполітики встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 112 громадянам України. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, такий статус встановлено лише 102 особам.
Протягом І півріччя 2018 року Міністерством соцполітики виявлено більше осіб, які постраждали від сексуальної експлуатації (51 особа), порівняно з 2017 роком – 46 осіб.
Основними країнами призначення громадян України є Російська Федерація, Україна, Республіка Польща, Республіка Туреччина, ОАЕ тощо.
Національна поліція України відповідно до своїх повноважень та діючого законодавства здійснює заходи, що в межах протидії торгівлі людьми, спрямовані на виявлення злочину торгівлі людьми, у тому числі незакінченого (готування до злочину), осіб, які від цього постраждали, встановлює фізичних/юридичних осіб – торгівців людьми та притягнення їх до відповідальності.
За 6 місяців 2018 року, підрозділами Національної поліції України виявлено 186 фактів, відомості про які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ст. 149 КК України, що на 29% більше ніж за аналогічний період 2017 року (144 факти).
У ході документування зазначених злочинів, за 5 місяців поточного року установлено та надано допомогу 140 потерпілим від торгівлі людьми, з яких 85 жінкам, у тому числі 5 неповнолітнім та 7 малолітнім дітям.

Залиште коментар