Абонентам “Черкаситеплокомуненерго” спростили механізм сплати за тепло

Абонентам “Черкаситеплокомуненерго” спростили механізм сплати за тепло

Нещодавно жителі Черкас сплачували за послуги КП “Черкаситеплокомуненерго” за кожною складовою тарифу окремо, інформує zmi.ck.ua.

Така ситуація значно ускладнила для містян момент сплати комунальних рахунків, оскільки отримувати для сплати одразу шість платіжок стало незручно. І цьому є декілька причин:

1.Людям знадобилося в рази більше часу, щоб окремо заповнити та сплатити кожну платіжку.

2. Сплата по шести окремих рахунках виявилася значно дорожчою. Банки скористались можливістю заробити й підвищили вартість своїх послуг за кожну платіжку. Отже, щоб сплатити за тепло та гарячу воду по шести платіжках жителям Черкас потрібно було додатково оплатити шість банківських комісій.

Міська влада на чолі із міським головою Черкас Анатолієм Бондаренком вирішила максимально спростити цю ситуацію.

“Після недолугих рішень центральної влади із платіжками найбільше постраждали соціально незахищені громадяни, зокрема пенсіонери. Щоденно мерія отримувала сотні звернень від черкащан з проханням втрутитися в ситуацію. Звернення за допомогою до Кабміну нічого не дало: більш ніж за рік уряд не знайшов часу розглянути питання, яке турбує черкащан. Не дочекавшись допомоги від центральної влади, ми вирішили, що місто має своїми силами виправити ситуацію, при цьому не порушуючи закон”, – відзначив Анатолій Бондаренко.

Тому у жовтні 2020 року КП “Черкаситеплокомуненерго” запровадило єдиний розрахунковий рахунок для приймання плати за тепло та гарячу воду. Це сталося після результатів обговорення робочої групи, до якої увійшли представники міськради, комунальників та Черкаської ОДА щодо модернізації комп’ютерної системи.

Нову систему вже було введено в дію. А проблему, яка хвилювала жителів Черкас останні півтора року, вдалося нарешті вирішити.

“Як і раніше, приходити будуть шість платіжок, тому що змінити відповідний закон може тільки парламент. Але відтепер черкащани зможуть заплатити за тепло і гарячу воду не шість разів, а один – перерахувавши кошти на номер єдиного рахунку, вказаний внизу загальної квитанції. І банківська комісія буде всього одна, а не шість. Це значно полегшить сплату комунальних послуг для всіх мешканців міста, а для малозабезпечених та пенсіонерів зекономить чималу суму. Потреби черкащан для міської влади – на першому місці”, – зазначив міський голова Анатолій Бондаренко.

Залиште коментар