Анатолій Бондаренко: «Міська влада робить реальні кроки для розвитку громадянського суспільства в місті Черкаси»

Анатолій Бондаренко: «Міська влада робить реальні кроки для розвитку громадянського суспільства в місті Черкаси»

Міський голова Анатолій Бондаренко провів повторну зустріч з головою громадської організації ЧОГО «Життя без бар’єрів» Лесею Валяєвою. На ній обговорили процес підготовки проекту міської Програми розвитку громадянського суспільства в м. Черкаси на 2020 – 2024 роки та невідкладну необхідність створення інклюзивного Центру розвитку громадянського суспільства для громади міста, а ще – підписання меморандуму про співпрацю.

Анатолій Бондаренко розповів, що наразі до міської влади Черкас надходить великий запит від інститутів громадянського суспільства, активних громадян та ініціативних груп міста стостовно необхідності створення соціального простору для всіх – з рівними умовами користування, на принципах прозорості й недискримінації.

Враховуючи таку потребу нашої громади міста і беручи до уваги позитивний досвід створення соціальних просторів, ресурсних центрів інших міст – міська влада Черкас готова не лише до конструктивного діалогу, а й вживати конкретні заходи для розв’язання цього питання.

– До мене досить часто надходять звернення, зокрема і в соцмережах. Левова частка цих звернень – від різних представників громадських організацій та ініціативних груп: ветеранських, волонтерських, організацій які працюють з людьми з інвалідністю. Просять допомогти їм вирішити питання щодо забезпечення їх архітектурно доступним приміщенням для проведення навчальних, соціальних, просвітницьких заходів тощо. Я розумію важливість співпраці влади з громадськістю, а також те, що в місті, дійсно, наразі немає жодного інклюзивного простору, через що, значна частина громади, в тому числі з інвалідністю, залишається без підтримки. Мною буде вжито всіх необхідних заходів, в рамках повноважень, щоб Центр розвитку громадянського суспільства міста Черкаси, який базуватиметься на принципах інклюзії, якнайшвидше було створено, – зауважив Анатолій Васильович.

Своєю чергою, Леся Валяєва повідомила, що зараз міська влада на чолі з міським головою, максимально вживає заходів для прийняття Програми розвитку громадянського суспільства в м. Черкаси на 2020 – 2024 роки.

Крім цього, на сьогодні вже визначилися з приміщенням для майбутнього Центру – він планує розпочати свою роботу на базі Центру гостинності, який розташовано на території колишньої тютюнової фабрики, з квітня цього року.

Водночас, за дорученням міського голови було проведено розширену нараду з представниками ключових департаментів та громадськістю. На нараді обговорили алгоритм дій для створення Центру розвитку громадянського суспільства та основні завдання його подальшої роботи.

– Громадська організація «Життя без бар’єрів» готова взяти на себе основні витрати по утриманню Центру в рамках грантового проект NED в період з 01.04.2020 року по 30.09.2020 року, придбати необхідні технічні засоби (комп’ютери, проектор, екран, МФО тощо) і це буде реальним прикладом співпраці громадськості і влади. Також, хочу наголосити на тому, що Центр буде не лише отримувати підтримку від влади, а й виконуватиме цілий ряд функцій для формування та розвитку якісного громадського сектору у співпраці з владою, – наголосила Леся Вікторівна.

Залиште коментар