Арктичне повітря остудить Черкащину

Арктичне повітря остудить Черкащину

Теплі повітряні течії з Атлантики, які переважали з початку нинішньої зими, забезпечили аномально теплу погоду на Черкащині. А новорічна ніч за температурними показниками нагадувала скоріше кінець березня. Лише у 1 декаді грудня у нашому регіоні відмічався нетривалий період холодної погоди, коли середньодобові температури повітря були нижчими за кліматичну норму на 2-4º.

Про це інформує директор обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.

За кліматом січень – це найхолодніший зимовий місяць із середньою температурою повітря, навіть за останні найбільш теплі 30 років, 3,5º морозу. Морози інтенсивністю 10-15º не є дивиною, а скоріше нормою.

У найхолодніші періоди січня на Черкащині стовпчики термометрів опускалися до 40,7º морозу і були зафіксовані метеостанцією Сміла у далекому 1935 році. За останні 30 років метеорологічних спостережень в області найнижча температура січня фіксувалася у 2000 році -29º в м. Черкаси.

Вже найближчими днями прогнозується арктичне вторгнення, коли переохолоджене повітря з акваторії Карського моря добряче остудить Черкащину.
Відчутне зниження температури розпочнеться вже 15 січня, коли нічні температури знижуватимуться до 7-12º морозу. пік похолодання – 12-17º морозу прийдеться на 16-18 січня. У період 13-16 січня випадатиме сніг, проте прогноз інтенсивності опадів буде уточнюватися. Посилення вітру додаватиме відчуття холоду.
Однак періодичний сніг, хоч і невеликий, на фоні морозної погоди зумовлюватиме слизькість на дорогах і тротуарах. Тому дорожнім та комунальним службам слід завчасно подбати про їх обробку протиожеледними реагентами.
Морозний період зумовить льодоутворення на водних об’єктах області, проте товщина льоду буде вкрай ненадійною. Отже, на свято Водохреща виходити на лід, особливо великими групами людей, буде небезпечно.
Враховуючи, що дощі початку січня добре зволожили верхні шари грунту, поступове зниження температури повітря не спричинить його стрімке промерзання та охолодження. Такі морози, навіть за відсутності надійного снігового покриву (більше 5 см) не загрожуватимуть зимуючим сільськогосподарським культурам.

 

Залиште коментар