Автодорогу Н-08 в Черкаській області відремонтують капітально

Автодорогу Н-08 в Черкаській області відремонтують капітально

Цього року, з ініціативи начальника Служби автомобільних доріг у Черкаській області Владислава Демиденка, яка була підтримана керівництвом Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор) та за сприяння голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка розпочалася реалізація масштабного державного інвестиційного проекту «Реконструкція та капітальний ремонт автомобільної дороги державного значення Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя (через м. Кременчук)-Маріуполь, Черкаська область».

Про це повідомила прес-служба САД у Черкаській області.

Проектом передбачено проведення ремонту на 87,8 кілометрах автомобільної дороги Н-08, на всій її протяжності в Черкаській області. З них, 76,2 кілометрів автодороги Н-08 відремонтують капітальним ремонтом та 11,6 км цієї автодороги реконструюють. З моменту побудови цієї автодороги і дотепер реконструкція та капітальний ремонт не проводилися, міжремонтні терміни перевищено у 5 разів. Дорога Н-08 на території Черкаської області побудована за параметрами ІІ-ІІІ технічної категорії у 70-80 роках минулого століття.

Існуючий стан автодороги Н-08 в Черкаській області свідчить про інтенсивне руйнування всіх основних складових дороги та неможливість її відновлення за рахунок виконання поточних ремонтів.

В рамках ремонтних робіт буде проведено реконструкцію 7 мостів та шляхопроводів на автодорозі Н-08 загальною довжиною понад 144 метри. Ці штучні інженерні споруди на даний час не відповідають вимогам сучасних навантажень вантажівок та інтенсивного автомобільного трафіку, деякі з них мають часткові руйнування конструкцій.

При проведенні капітального ремонту автодороги Н-08, який передбачає підсилення основи дорожнього одягу, зникне необхідність проведення поточних ремонтів кожні 2-3 роки. Витрати на проведення капітального ремонту на третину менші від витрат на проведення поточних ремонтів у період міжремонтних та гарантійного термінів експлуатації автодороги.
Загальна економія витрат на експлуатацію та утримання автодороги Н-08 після проведення капітального ремонту становитиме майже 3,4 млн грн щороку.
Вартість цього масштабного інвестиційного проекту оцінюється у понад 2 млрд грн. Фінансуватиметься проект з Державного бюджету. Ремонт автодороги проходитиме протягом 4 років. Розпочнеться він вже цього року з виготовлення проектної документації на капітальний ремонт і реконструкцію. Виконання робіт з капітального ремонту та реконструкції автодороги Н-08 планується окремими чергами протягом наступних трьох років – з 2019 по 2021 рік. Завершаться ремонтні роботи у 2021 році поетапним введенням відремонтованих ділянок в експлуатацію.

1 коментар до цієї статті

  1. Расстояние от центра г.Черкассы до границы Киевской области 68 км. 754 м. При этом дорога на дамбе через р.Днепр 14.8 км. уже отремонтирована. Вопрос кто положит разницу себе в карман?

    Відповіcти

Залиште коментар