Автомобіль для роботи з “особливими” дітками придбали у Черкасах

Автомобіль для роботи з “особливими” дітками придбали у Черкасах

У Черкасах відбулася презентація спеціального автомобіля – мобільного інклюзивно-ресурсного центру. Захід приурочений до Міжнародного тижня інклюзивної освіти, який проходитиме з 29 вересня по 5 жовтня, інформує пресслужба Черкаської міської ради.

У презентації взяли участь заступник міського голови Ігор Волошин, депутати Черкаської міської ради Юрій Тренкін та Роман Діскант, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов, директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Світлана Скляр.

Керівниця інклюзивного центру розповіла, що цей автомобіль спеціального призначення допомагатиме проводити комплексну оцінку розвитку тих дітей, які не можуть завітати до ІРЦ. А також дає можливість проводити корекційно-розвиткові заняття на виїзді.

«Мобільний ІРЦ був придбаний за спільні кошти державного і міського бюджетів. У ньому є все необхідне для роботи з дітками з особливими освітніми потребами. Салон обігрівається, там є шафи, де зберігається спеціальне приладдя, місце, де можна закріпити інвалідний візок, місце для роботи педагога і робочий стіл. Також авто обладнане спеціальним підйомником», – говорить Світлана Скляр.

«Чудово, що в Черкасах з’явився такий автомобіль для роботи з особливими дітками. Під час нинішньої каденції депутатів фінансування цього напрямку було пріоритетним. Так буде і надалі», – запевнив голова бюджетної комісії Юрій Тренкін.

Минулого року на обліку КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» перебувало близько тисячі дітей з особливими освітніми потребами. Цього року вже було виявлено ще 200 таких дітей.

«Нині відбувається певна революція в інклюзивній освіті, не лише в законодавчій і матеріальній частині, а в свідомості людей. Адже в радянські часи таких діток ховали, робили вигляд, що їх не існує. А тепер вони стають повноцінними членами суспільства. І найбільшу роль у цьому відіграє самовіддана праця педагогів», – зазначив заступник міського голови Ігор Волошин.

Із нагоди проведення Міжнародного тижня інклюзивної освіти він нагородив міськими відзнаками фахівців комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Черкаської міської ради. За багаторічну плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток спеціальної та інклюзивної освіти міста подякою міського голови та медаллю «За сумлінну працю» нагородили Ірину Молчанову, вчителя-дефектолога (олігофренопедагога). Подякою та цінним подарунком міського голови відзначено практичного психолога закладу Віталіну Міщенко.

 

Залиште коментар