Автопарк «швидких допомог» на Черкащині потрібно оновлювати у лізинг, – нардеп

Автопарк «швидких допомог» на Черкащині потрібно оновлювати у лізинг, – нардеп

На Черкащині працює 95 бригад швидких допомог замість 127 необхідних. Катастрофічно не вистачає автомобілів та персоналу. Про це розповів директор комунальної установи “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради” Ігор Фесун під час зустрічі з народним депутатом України Олександрою Кужель, яка перебуває із робочим візитом у Черкаській області.

– У нас зараз близько 30% автомобілів, які в нормальному стані. Всі решту треба списувати. В радянські часи автомобіль швидкої допомоги списувався через три роки. У нас найновішим – по 5 років, і ми ще ними користуємося. У нас є машини, яким по 28 років, і на них їздять, – зазначає Ігор Фесун.

– Я рекомендую брати автомобілі в довготривалий фінансовий лізинг. Це дуже зручно. Так зазвичай аграрії купують собі комбайни. Потрібно виходити на обласну раду, розробляти програму і замовляти одразу мінімум 50 автомобілів. Якщо міняти по 1-2 машині –  результату не буде. Але потрібно паралельно відремонтувати і дороги, щоб не розбивати нові машини, – порадила Олександра Кужель.

У цьому питанні вона попросила посприяти медикам депутатів облради Наталію Кравцову та міської ради Юрія Тренкіна. Вони також взяли участь у зустрічі-нараді.

Ще однією проблемою, вирішення якої потребує обласний центр екстреної медичної допомоги, є необхідність капітального ремонту приміщення. На нього потрібно близько 3 млн. грн. Народні обранці пообіцяли медикам докласти зусиль для вирішення цього питання.

Також Ігор Фесун попросив у Олександри Кужель допомогти на законодавчому рівні. На його думку, в Україні потрібно запровадити примусове лікування хворих з тяжкою формою туберкульозу. Важливо також потурбуватися про підвищення заробітної плати для працівників швидкої допомоги.

– Нині середня заробітна плата черкаських парамедиків становить 6 тис. грн. Молодий фельдшер отримує 3700, а молодий лікар – 4200. З такими зарплатами скоро не буде кому працювати, – зазначив директор центру.

Нардеп пообіцяла, що ініціюватиме необхідні законодавчі зміни у Верховній Раді.

Залиште коментар