«Батьківщинівець» Юрій Тренкін виступає проти схеми «Роттердам +»

«Батьківщинівець» Юрій Тренкін виступає проти схеми «Роттердам +»

Сьогодні, коли українці, зокрема черкасці, сплачують драконівські ціни за газ та електроенергію, олігархічна влада України на цьому заробляє. Одна з корупційних схем, яка впливає на підвищення тарифів, – «Роттердам +». Про це заявив депутат Черкаської міської ради від фракції «Батьківщина» Юрій Тренкін.

«Це відносно нова корупційна схема, яка запрацювала в Україні трохи більше двох років тому. Спочатку проголошувалося, що наша країна потребує нової формули ціноутворення, яка б усунула ручне регулювання цін, забезпечила незалежність від постачань вугілля із зони АТО і позбавила Україну від проблем з накопиченням достатньої кількості твердого палива. Запропонована формула «Роттердам +» передбачала визначати вартість вугілля за його ціною на Роттердамській біржі. Тобто, беремо вартість африканського вугілля у порту Роттердама, додаємо вартість уявної доставки до України і отримуємо його остаточну ціну.

Насправді ж виявилося, що у Роттердамі вугілля ніхто не купує, його продовжують закуповувати в Україні, переважно у одного виробника – у компанії ДТЕК, яка належить найбагатшому олігарху Рінату Ахметову», -пояснює Юрій Тренкін.

Тобто українське вугілля для українського населення коштує як африканське паливо, яке нібито доставлене з ПАР у Нідерланди, а потім транспортоване в Україну.

«Влада змусила українців повірити у те, що вугілля для вітчизняних ТЕС ми купуємо у європейській країні за європейською ціною, доставляємо морем, сплачуємо за перевалку в порту, а потім за доставку залізницею до ТЕС. Насправді ж всього цього довгого шляху просто не існує. Це заплутана байка вигадана лише з однією метою – збагатити нинішнього президента, його оточення та одного олігарха. Хтось може навести приклади більш зухвалого корупційного прояву?», – обурюється Юрій Тренкін.

Він наголосив, що навіть генпрокурор Луценко назвав вищезгадану схему «мафіозною загрозою» для держави. І якщо раніше розкрадання відбувалося через спеціальні схеми бюджетного фінансування гірничих шахт, то тепер наші гроші спокійнісінько «викачуються» через «Роттердам +».

До речі, не так давно уряд схвалив рішення взяти 2-мільярдний кредит для виплати заборгованості перед окремими виробниками електроенергії. Тобто, передбачається отримання кредитів державним підприємством «Енергоринок» для подальшого погашення заборгованості перед тепловими компаніями. Як відомо, 75% теплової генерації належить вже згаданій ДТЕК, а відтак саме Ахметову дістанеться близько 1,5 млрд грн із загальної суми позики.

«Тепер здогадайтесь, хто погашатиме той двохмільярдний кредит? Погашати кредит будемо ми з вами – споживачі електроенергії. А відбуватиметься це шляхом підвищення тарифів на неї.

З існуючої ситуації особисто я бачу лише один вихід – переобрання нинішньої влади, яка не спроможна боротися з корупцією, скасування системи «Роттердам +» та інших корупційних схем», – наголосив «батьківщинівець».

Залиште коментар