«Батьківщина» вимагає звіту премʼєра та міністра енергетики щодо здирницьких тарифів на електроенергію

«Батьківщина» вимагає звіту премʼєра та міністра енергетики щодо здирницьких тарифів на електроенергію

Фракція «Батьківщина» вимагає, щоб премʼєр-міністр та міністр енергетики негайно прозвітували про ситуацію в енергетиці, адже корупція в цій галузі призвела до суттєвого підвищення тарифів на електроенергію для людей. А обґрунтування їх збільшення має з’ясувати парламентська тимчасова слідча комісія.

На цьому наголосила під час свого виступу Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

«Треба негайно створити тимчасову слідчу комісію і перевірити, як ці тарифи призначені, на корупційній, абсолютно нелогічній основі проти людей в Україні. Ми пропонуємо негайно запросити Прем’єр-міністра, міністра енергетики, всіх, хто за це відповідає, і прозвітувати про корупцію в енергетиці, яка призвела до таких наслідків. І,  безумовно, «Енергоатом» повернути державі. Припиніть під час війни забирати державну власність України! «Батьківщина» буде це відстоювати та доб’ється результату», – зазначила Юлія Тимошенко.

Вона нагадала про обіцянки президента під час передвиборчої кампанії не збільшувати тарифи й констатувала, що вони виявилися обманом.

«Думаю, ви всі пам’ятаєте передвиборчу кампанію 19-го року. І пам’ятаєте таку цитату, яка розлетілася по всій країні, коли президент питав: «а яка проблема на «т» починається і на «капець» закінчується? Це його цитата. І він сказав, що це тарифи, і він тоді пообіцяв, що пенсіонери будуть плакати не від платіжок за тарифи, а від великих пенсій, від щастя і радості за те, що вони такі є. Ми всі це добре пам’ятаємо, але це виявився обман. І зараз знову підняли електроенергію для людей з 2 гривень 64 копійок до 4 гривень 32 копійок – на 64 відсотки!» – обурилася лідерка «Батьківщини».

Вона вважає, що влаштовувати «такі стресові випробування» громадянам, вже вдруге збільшуючи тариф на електроенергію, – безвідповідально. Крім того, Юлія Тимошенко також додала, що для потреб населення достатньо електроенергії, яку виробляє атомна генерація, а ціна за кіловат годину має бути максимум 97 копійок – у 4,5 раза менше, аніж зараз.

«У нас виробляється сьогодні навіть без Запорізької атомної електростанції 52 мільярди кіловатів годин, а використовує народ України 33 мільярди кіловатів годин. Скажіть, будь ласка, різницю бачите? Це атомна електроенергія. Останній раз, коли Національна комісія регулювання тарифів оголосила офіційно ціну на атомну енергію, це був 19-й рік, і вони показали ціну, підкреслюю, не собівартість,  57 копійок. А після цього вони закрили повністю всю інформацію. Як правильно порахувати? Дуже просто: потрібно 57 копійок збільшити на реальну інфляцію за останні 5 років. Це 54,5 відсотка, помножте і ви отримаєте рівно 88 копійок за кіловат. А тепер весь час, все життя в України транспортування електроенергії високовольтними і локальними мережами коштувало 10,4 відсотка від кінцевої ціни. Додайте це, і ви отримаєте 97 копійок. Це з корупцією, з відкатами, з податками, з усім. Скажіть, звідки взялося 4 гривні 62 копійки? В 4,5 раза більше, ніж реальна рентабельна з прибутком ціна на атомну електроенергію. А іноземні партнери дали повний обсяг фінансових ресурсів для ремонту теплових електростанцій»,  – заявила колишній прем’єр-міністр.

Лідерка «Батьківщини» упевнена, коріння критичної ситуації в енергетиці в тому числі полягає в корпоратизації «Енергоатому», коли державне підприємство стало акціонерним товариством, було виведено з-під впливу держави, уряду і віддано на відкуп черговій наглядовій раді.

Юлія Тимошенко обурена невдалими виправдовуваннями влади та маніпулятивними порівняннями українських та європейських тарифів.

«Вони поставили завдання нам довести до якоїсь «ринкової» ціни. І зараз вже Шмигаль оголосив, що через те, що «Енергоатом» забрали в України за лаштунками війни, за спиною народу, що воює,  тепер у нас 7-8 гривень  буде ринкова ціна, а взагалі в Європі – 16 гривень за кіловат. Але це наша атомна електроенергія, і вона коштує, ціна з транспортуванням 97 копійок за кіловат», –  підкреслила лідерка фракції.

За словами Юлії Тимошенко, руйнування енергоринку, створеного у 2000 році, та корпоратизація «Енергоатому» призвели до того, що «посередники забирають атомну електроенергію за безцінь, а продають втридорога». На ситуацію негативно вплинуло й збільшення у 2021 році вартості транспортування електроенергії у 2,5 раза. Однак, резюмуючи, вона зауважила, що головна причина – «мегакорупція в галузі».

Залиште коментар