Безоплатну правову допомогу надають і дітям, і жертвам насильства

Безоплатну правову допомогу надають і дітям, і жертвам насильства

Отримати допомогу в оформленні паспорту, документів на дитину, в боротьбі з несправедливими вимогами банків або уникнути несправедливого кримінального переслідування. Усе це можна у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Черкаській області. Хто та за яких обставин може отримати таку допомогу, та які останні законодавчі зміни відбулися у цій сфері, представники центру розповіли на прес-конференції.

Так, нещодавно було розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей.

– Нещодавно до нас, користуючись новими нормами закону, звернувся хлопчик, із яким жорстоко поводився вітчим, а мати на це не реагувала. Наші юристи надали йому допомогу, і тепер розглядається питання про позбавлення його батьків батьківських прав, – навела приклад начальник «Чигиринського бюро правової допомоги» Ірина Поліщук.

28 серпня набрали чинності законодавчі зміни, згідно з якими вторинна допомога окремим суб’єктам права надаватиметься не більше 6 разів протягом бюджетного року та не більше, ніж за 6-ма дорученнями одночасно.

– На Черкащині в кожному районі діють бюро правової допомоги. Усього їх 16. За два роки їх діяльності на Черкащині надано 20233 правових консультацій з найактуальніших питань цивільного, спадкового, сімейного, земельного, житлового права, соціального забезпечення. Кількість охочих отримати таку допомогу постійно зростає, – розповіла заступник директора Регіонального центру з надання БВП у Черкаській області Тетяна Ломіногіна.

Проте безоплатну правову допомогу можуть отримати не усі. Існує чітко визначене законом коло осіб. Зокрема, це малозабезпечені, діти, переселенці, затримані за правопорушення, біженці, ветерани війни, постраждалі від домашнього насильства (повний перелік див. у ЗУ «Про безоплатну правову допомогу»).

У Черкасах безоплатну правову допомогу можна отримати за адресою бул.Шевченка, 185. Тел. для довідок: (0472) 54-68-31, 54-68-30.

Залиште коментар