“Безпека громадян – завдання не лише поліції, а й місцевого самоврядування”, – Тренкін

“Безпека громадян – завдання не лише поліції, а й місцевого самоврядування”, – Тренкін

Юрій Тренкін – секретар Черкаської міської ради, пост на фейсбук

Програма «Безпечне місто» для Черкас залишається актуальною. Проте «Безпечне місто» – це не лише система відеоспостереження, як дехто вважає. Ця програма має об’єднувати кілька напрямків, які забезпечать безпеку на вулицях обласного центру, сприятимуть зниженню злочинності, наданню необхідної медичної допомоги громадянам, роботі рятувальників в акваторії Дніпра тощо.

З цікавим проєктом у цьому напрямку сьогодні ознайомився під час робочої зустрічі разом із директором департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігорем Волошиним та представниками Національної поліції – начальником управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування головного управління Національної поліції у Черкаській області Євгеном Векличем та заступником начальника Черкаського районного управління поліції Романом Васильовичем.
Представники Національної поліції запропонували створити у місті Центр безпеки громадян. Аналогічні проєкти успішно діють у Херсоні та Запоріжжі.

Особливої актуальності це питання набуває з наближенням літа, коли чимало черкасців та гостей міста відпочивають на березі Дніпра, у міських скверах і парках. Трапляються різні обставини, коли містянам необхідна допомога поліції, медиків, працівників служби надзвичайних ситуацій, рятувальників. Представники всіх цих служб мають бути зосереджені саме у Центрі безпеки громадян. Вони патрулюватимуть мікрорайон міста, де буде розташований Центр.

Зрозуміло, що створення безпекового простору – це завдання не лише поліції, а й органів місцевого самоврядування. Наразі від влади чекають допомоги в організації приміщення для Центру безпеки громадян, у якому будуть на постійній основі чергувати представники різних служб.

До речі, реалізації цього проєкту сприятимуть і представники консультаційної місії Європейського союзу. Для Центру безпеки громадян вони планують придбати “поліцейський” човен, на якому здійснюватиметься патрулювання акваторії Дніпра.

Зважаючи на те, що наразі найбільше розбудовується мікрорайон Митниця, тут збільшується кількість населення, у цьому мікрорайоні розташовані пляжі та інші зони відпочинку, Центр безпеки громадян було б доречно організувати саме на Митниці. З цим погоджуються і представники Національної поліції.
Наразі питання вивчається. До його розгляду повинні долучитися усі депутати Черкаської міської ради, керівники відповідних департаментів. Думаю, команда міського голови Черкас Анатолія Бондаренка ретельно вивчить питання організації безпекового простору у Черкасах та сприятиме виділенню приміщення для облаштування Центру безпеки громадян. Черкасці мають почуватися у своєму місті безпечно.

Залиште коментар