Брати інформацію лише з офіційних джерел закликає громадян поліція Черкащини

Брати інформацію лише з офіційних джерел закликає громадян поліція Черкащини

Шалене зростання кількості фактів поширення неправдивої інформації у інформаційному полі Черкащини виявили черкаські правоохоронці. На їхнє переконання поширювачі фейків мають на меті викликати паніку серед населення та домогтись дестабілізації ситуації.

Масштаби поширення соціальнонебеспечної брехні змусили поліцію Черкащини офіційно звернутись до громадян з відозвою. У ній громадян просять не піддаватись на  провокації і користуватись тільки інформаціє, взятою з офіційних джерел. Відозву опубліковано на офіційнеому сайті ГУ Нацполіції у Черкаській області.

Текст заяви:

Шановні співвітчизники!

Просимо вас використовувати лише офіційні повідомлення органів влади

Змушені констатувати, що наразі інформаційно-аналітичні підрозділи департаменту Кіберполіції фіксують різке збільшення випадків розповсюдження різноманітних чуток та неправдивої інформації у зв’язку із введенням у державі режиму карантину для боротьби з особливо небезпечною коронавірусною інфекцією.

Ті, хто розповсюджує фейки в таких умовах, мають на меті поширення паніки та дестабілізацію ситуації.

Фейки, чутки та відверта неправда має різноманітний характер: починаючи від фейку про розпилення вночі дезінфікуючих засобів із гелікоптерів над спальними районами великих міст і завершуючи забороною прогулянок із дітьми вулицями Києва під загрозою адміністративної та кримінальної відповідальності.

Шановні громадяни! Просимо вас критично ставитися до таких чуток та повідомляти Департамент кіберполіції про їх поширення за електронною адресою:

[email protected] та телефоном – 0442900110

для встановлення джерел їх поширення та притягнення до відповідальності осіб, котрі поширюють завідомо неправдиву інформацію.

З питань, що стосуються порядку організації карантинних заходів та відповідальності за їх порушення, офіційна інформація буде розповсюджуватися виключно офіційними каналами через Інтернет-портали Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ.

 

Залиште коментар