Чемпіонат області з альпінізму відбувся у Черкасах

Чемпіонат області з альпінізму відбувся у Черкасах

У Черкасах відбувся Відкритий чемпіонат області з техніки альпінізму. Участь у ньому взяли десять команд з трьох міст України, повідомив організатор заходу В’ячеслав Полежайко.

Про це повідомляє “Суспільне”.

Чоловік розповів, що такі змагання відбуваються одинадцять років поспіль. На них учасники підвищують рівень спортивної кваліфікації та навчаються працювати у парі.

У команді дві особи. Першими стартували учасники з Черкас, серед яких Сергій Матющенко. У змаганнях він бере участь вдруге, але займається альпінізмом ще на початковому рівні.

“Доріжка взагалі не складна. Тут головне техніка. Я сюди прийшов щоб навчитися. А змагання дає можливість випробувати себе”.

Напарник Сергія, чотирнадцятирічний Єгор Ляхович бере участь у змаганнях вперше та результатом не зовсім задоволений.

“Складно не було, ну просто запуталися, нервували через те, що ми мало готувалися, тому так і вийшло”.

Уперше на чемпіонат з альпінізму приїхала Наталія Гончар з Кропивницького. Вона розповіла, що раніше брала участь у змаганнях із скелелазіння. Цим спортом займається більше двадцяти років. Додала, карантин вніс зміни до тренувань, тому підготуватися як хотіли, не вдалося.

“Коли прочитали бюлетень, ми так відпрацьовували деякі елементи, але повноцінно тренуватись не змогли. Ми дивимося на чужі помилки, це дуже допомагає”.

Учасник із Києва Віктор Мироненко розповів, що головне під час змагань — перебороти хвилювання. Додає, для них це певний адреналін, проте важливо не забути про безпеку та виконувати все технічно правильно.

“Хоч тут і час дуже сильно впливає, але головне — це безпека”.

Тренер команд з Кропивницька Ігор Кернос розповів, що такі змагання є корисними перед справжнім походом у гори. Їхнє місто представляло три парні команди.

“По-перше — це взаємодія, і по-друге — це робота із спорядженням. Спорядження дуже багато: мотузки, карабіни, одтяжки, заклади – це все знаходиться на учасниках. Треба не заплутатися, розкласти правильно все по полицях. Якщо десь щось неправильно зробили, доведеться переробляти і це багато часу займає і сил”.

Суддя Роман Олійник розповів, що пройти дистанцію учасники змагань мають за пів години. Додав, що у таких умовах спортсмени мають навчитися краще працювати із спорядженням, але за порушення правил є штрафи.

“Є критичні штрафи за те, що може призвести до незвичайних ситуацій. А є штрафи, які можуть порушуватися, але вони глобально не впливають на процес”.

Організатор заходу В’ячеслав Полежайко поділився, що найголовніше – це безпека учасників.

“Я будував трасу таким чином, щоб не враховувати акцент на складність лазіння, більше на технічні навики. Роботи з мотузкою, робота в зв’язках, робота з напарником в одній команді”.

Переможцями чемпіонату стали Віктор Мироненко та Андрій Степовий з Києва.

Залиште коментар