Через аварію на підстанції два черкаських села лишилися без газу

Через аварію на підстанції два черкаських села лишилися без газу

Сьогодні близько 14.00 у Здобутку на Тальнівщині загорілась ГРП на трубах низького та середнього тиску, що в центрі села. Про це повідомляє сайт “Вісті Черкащини“.

-Почули, як щось сильно гуде. Моя колега перед тим поставила електрочайник гріти. Подумали, що то він, але гудіння було потужніше. Коли виглянули у вікно, побачили, як спалахнула нижня труба. Колега каже: «Вікторівна, горить ГРП». Я побігла дорогою до сусіда викликати аварійну газову службу. Чекаємо, ніхто не їде, а полум’я більшає. Телефонуємо третій раз, кажуть, що машина виїхала. Ми полякались, бо горіти стало ще більше. Закрили магазин, взяли документи і пішли, боялися, що вибухне все. Рятувальники під’їхали швидко. Коли шкільний автобус підвіз дітей, пожежі вже не було. Лише стояв сильний їдкий сморід, видно обгорілі труби. Ніхто нічого не пояснює. Коли сталася пожежа, на вулиці нікого не було, хоч би одна людина пройшла. Зразу після того вимкнули світло, але надвечір воно з’явилось. Бачила, що о 16.30 біля ГРП стояли 4 машини з газового. Сказали, що газу поки не буде, можливо, завтра після обіду полагодять. Їсти готуватиму у мультиварці, благо, що є, – говорить Віта Шмідт, власниця магазину у селі Здобуток.

Місцеві кажуть, що сусідній Глибочок теж залишився без газу. На сторінці Тальнівської міської ради у Фейсбук розмістили оголошення: «Увага! У зв’язку з надзвичайною ситуацією на ГРП в с. Здобуток можуть бути перебої з газопостачанням».

-На чому готувати їсти не знаю, добре, що вчасно кров’янку встигла зварити. Тепер обсмажувати, запікати поїду до сестри. Вечерю будемо варити у літній кухні, розтопимо грубу, – говорить Віта Мигалко, жителька Здобутку.

Селяни сподіваються, що взавтра газопостачання відновлять. Начальник Тальнівського управління з експлуатації газового господарства Микола Костирко ситуацію з пожежею на ГРП коментувати відмовився. На запитання, що сталось і чи довго людям залишатись без газопостачання, кинув слухавку.

Люди бідкаються і не знають, на що їм очікувати і до чого бути готовими. Поки користуються мультиварками, печами та електрочайниками.

Залиште коментар