Через карантин у черкасців закінчуються заощадження, – ЗМІ

Через карантин у черкасців закінчуються заощадження, – ЗМІ

Про те, як вплине затягування карантину на економіку не говорить лише лінивий. Проте глобальні питання залишимо владі, а самі зосередимося на житті простих пересічних черкащан, які зазначають, що ситуація вкрай критична, адже багато хто внаслідок карантину втратив роботу і сьогодні не знає як зводити кінці з кінцями. Ситуацію дослідив журналіст сайту “Прочерк” Назарій Вівчарик.

Безліч опитаних нами водіїв маршруток, кондукторів, продавців у магазинах побутової техніки, представників музеїв та бібліотек зазначають, що жити стало гірше, фінансоів стало у родинах менше.

Так, 31-річний Анатолій працював охоронцем у магазині побутової техніки в черкаському Будинку торгівлі. Нині карантин затягнувся, а оскільки в чоловіка дружина і діти, то криза змушує його їхати у Київську область на будівництво. Знайшов таку вакансію через знайомих. Водночас дома залишається дружина, яка працює продавцем. Каже, у магазині побутової хімії нині виторг, який далеко не в центрі міста, нині виторг складає 2 тисячі гривень у день, а має бути хоча б п’ять…

Олександр родом з Вінниці, але одружився на черкащанці і живе тут вже три роки.

– Ми живемо в орендованій квартирі. Дружина в декреті з сином, донці 6 років. Я був єдиним годувальником, працював у сфері будівництва, працював на приватного підприємця. Зараз карантин і підприємець згорнув роботу, наші заощадження закінчилися. Живемо на дитячі гроші. Господиня квартири увійшла в положення і не вимагає квартплату. Але скільки нам потім потрібно буде віддавати, щоб вийти на баланс по сімейному бюджету? – бідкається чоловік.

Леся працює медсестрою в Черкаській обачній лікарні. Її контакти дала нами нам волонтери, які працюють з медичним персоналом, які привозили медикам продукти.

– З початку квітня ми пішли за свій рахунок. Мова не про оплачувану відпустку ,а саме за свій рахунок. У багатьох відділенням медсестер змусили написати такі заяви, кажучи, що за відмову буде звільнення. Мовляв, немає планових операцій, немає пацієнтів, тож йдіть додому. Це такі відділення як ортопедія, хірургія. Водночас нас викликають в обласну лікарню, формують з нас бригади, навчають, як в час загострення коронавірусу вести себе. Водночас якщо я маю сидіти вдома за свій рахунок, то чому їжджу на роботу? Про гроші ніхто не кажу. Ходять чутки, що робитимемо за копійки.

– Як ви добираєтеся на роботу? Живете в Черкасах?

– Я живу в селі, не в місті. Рано мене привіз на роботу волонтер, додому якось добиратимусь сама. Як, поки не знаю. Оскільки живу в селі, в магазині мене знає продавець, купую хліб в магазині в борг, записуюся, прошуся. З чого віддаватиму за той хліб, поки не знаю. Але в мене дитині щось треба їсти, – каже медсестра Леся.

Одна з волонтерок Тетяна Волочай каже, що медсестер, яким потрібна допомога, насправді багато, до неї звертаються вже більше, ніж вона з однодумцями може допомогти.

– Людям потрібна їжа. Це елементарно, а їх женуть за свій рахунок, а як їхати на навчання по формуванню бригад, то за які кошти, хто везтиме? – дивується волонтерка.

Черкащанка Юлія, яка працює у сфері культури, каже, що вони у відпустці через вимушений простій і їм платять дві третіх окладу.

– У родичів ситуація ще гірша. Вони працюють в цирку і возять по областях свій культурний продукт. З середини лютого у них почалися проблеми, орендували землю, вклалися в рекламу, звісно грошей ніхто не повернув. Зараз всі розпущені по домах, родини сидять дома, нікому ніяких компенсацій. Знайома також працює в косметичному салоні, який теж закритий. Як їй жити? Їздить по людях, заробляє, ризикує. А зараз ще й потрапила в лікарню з малим, в якого виявили апендицит. І лікарі кажуть – плати, а з чого платити? Ось так і живуть люди. Так само знаю акторів, представників творчих колективів, які окрім основної роботи вели якісь корпоративи, весілля, ювілеї. Тепер всі сидять вдома, – каже Юлія.

Заступник голови Черкаської ОДА Юрій Лесюк прокоментував ситуацію щодо відправлення медсестер обласної лікарні у відпустку за свій рахунок.

– Можливо, це якраз ті відділення, які не функціонують. Водночас, не виключено, що цих медичних працівників, які зараз відправлені за свій рахунок, можуть викликати для перенавчання або формування бригад, що пов’язано з викликами, які зараз стоять перед нами, – пояснив заступник голови ОДА.

Про економічну ситуацію обмовилися на прес-конференції і керівники міста та області.

– Передчасні думки з’явилися у ЗМІ, що, мовляв, уже немає підстав для карантинних обмежень. Справді, ще є економіка, є люди, яким треба працювати, проблема серйозна… Але простих рішень тут немає, – сказав голова Черкаської ОДА Роман Боднар.

– Що стосується підприємців, вони не розуміють, чому не можуть працювати, особливо щодо сфери обслуговування. Несплата податків, ненадходження до бюджету, неможливість працювати ставлять під загрозу і виплату зарплат бюджетникам в травні. На сьогодні ще є запас, але ситуація складна. І від влади державної хотілося б отримати кошти за недоотримані доходи, – сказав мер Черкас Анатолій Бондаренко.

Залиште коментар