Через вирубку дерев Деньгівському лісництві під загрозою опинилися червонокнижні птахи

Через вирубку дерев Деньгівському лісництві під загрозою опинилися червонокнижні птахи

Десятки червонокнижних птахів втратили своє житло та опинилися в небезпеці через недолугі рубки в Деньгівському лісництві на Черкащині. Про це на особистій сторінці у Facebook повідомив черкащанин Валерій Воротник, пише видання greenpost.ua.

“Десятки хижих птахів над поневіреним лісом. Серед них орлани, соколи та інші червонокнижні. Птахи кружляють над спотвореним лісом у межах Золотоніської ОТГ, Деньгівського лісництва, де проводяться вибіркові санітарні рубки», — написав Воротник.

Чоловік поспілкувався із місцевими лісничими та запідозрив, що під так звані санітарні рубки потрапили тільки ті дерева, які мають високу вартість на ринку деревини. За словами автора допису, окремим із них по 200 і більше років, стовбури в діаметрі інколи майже метр.

Найгірше те, що разом із знищеними деревами свої домівки втратили птахи, які гніздилися там. Як це вплине на екосистему регіону, важко спрогнозувати навіть орнітологам і професійним екологам.

Деньгі́вське лісництво — структурний підрозділ Золотоніського лісового господарства Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства. Лісництво розташоване в Золотоніському районі на площі 6672 га. Площа, вкрита лісовою рослинністю — 6025 га. Середній вік насаджень — 60 років. Найбільше серед дерев представлені сосна, вільха та дуб.

Залиште коментар