Черкаські аграрії та депутати облради виступили проти продажу землі

Черкаські аграрії та депутати облради виступили проти продажу землі

Депутати черкаської обласної ради від фракції «Батьківщина» взяли участь у засіданні депутатської комісії агропромислового розвитку та земельних відносин, яка відбулася 25 листопада у незвичному форматі. На засідання прибули фермери, сільгоспвиробники та власники паїв із усієї Черкащини.

Як інформує пресслужба обласної парторганізації, першочергово на комісії розглянули звернення представника комісії, депутата від «Батьківщини» Віктора Гончаренка, який наголосив, що аграрії регіону обурені голосуванням депутатів Верховної Ради, які у першому читанні прийняли закон №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

«Останнім часом до мене, як депутата обласної ради, голови обласної Асоціації фермерів та землевласників звертається величезна кількість аграріїв, які звертають увагу на небезпеку, що нависла над нашою державою у зв’язку із відкриттям ринку землі. Аграріїв цікавлять не власні інтереси. У багатьох болить душа за те, що можуть бути прийняті непоправні рішення, які принесуть важкі та непоправні наслідки для країни», – сказав Віктор Гончаренко.

Він повідомив, що Асоціація фермерів та приватних землевласників України під час круглого столу за участі перших осіб держави запропонували керівництву країни спрямувати 4.4 млрд грн, які передбачені українським аграріям на компенсацію за придбання землі, до органів місцевого самоврядування. Тоді на місцях за ці кошти зможуть викупити земельні паї у тих громадян, які хочуть їх продати.

«Ми не потребуємо ніяких подачок від держави на купівлю землі. Нехай за ці кошти держава викупить паї. За таких умов не будуть порушені права громадян, які хочуть продати свої наділи, а земля залишатиметься у власності держави. Сьогодні необхідно зупинити розпродаж землі, щоб зберегти державу для наступних поколінь», – наголосив партієць.

До обговорення земельного питання активно долучилися аграрії Черкащини, які обурювалися проголосованим законопроектом, наводили приклади захоплення земель регіону латифундистами, безгосподарне ставлення до сільськогосподарських земель окремих землевласників, які виснажують землі, а потім кидають їх на призволяще.

Свою думку з приводу земельного питання висловив і керівник обласної фракції «Батьківщина», перший заступник голови обласної парторганізації Михайло Мушієк. Він, зокрема зауважив, що відповідно до українського законодавства кожен повнолітній громадянин України має право на безкоштовні 2 гектара землі.

«Я пропоную спочатку надати по 2 гектари землі усім громадянам України, як це передбачено законодавством, а потім ставити питання про відкриття ринку землі», – зауважив депутат.

Він також запропонував прискіпливо аналізувати роботу народних депутатів від Черкащини та давати їй належну оцінку.

«Треба подивитися, як вони голосуватимуть за земельний закон у другому читанні. Якщо вони й надалі підтримуватимуть відкриття ринку землі, проти чого виступають 73% українців, то необхідно ставити питання про їх відкликання», – переконаний Михайло Мушієк.

До речі, народні обранці від регіону, яких попередньо запросили для діалогу щодо ринку землі, на комісію так і не з’явилися.

Під час обговорення земельного питання черкаські аграрії ознайомили присутніх керівників області зі своєю позицією та надали реальні пропозиції щодо мирного вирішення цього питання. Узагальнені пропозиції вирішено направити до керівництва країни.

Залиште коментар