Черкаські каштани лікують від молі

Черкаські каштани лікують від молі

На території міста Черкаси протягом п’яти років проводяться лікувальні заходи проти каштанової молі. Наразі по бульвару Т. Шевченка проводять лікування близько 300 дерев.

Про це Zmi.ck.ua розповів начальник відділу екології Черкаської міської ради Володимир Гусаченко.

За його словами уже протягом п’яти років ураження дерев каштановою міллю на цій вулиці немає. “Є лише поодинокі випадки, але вони не призводять до розповсюдження”,- розповів посадовець.

Сьогодні ж по бульвару Шевченка працівники вводять ін’єкції інсектицидом у стовбур каштана, який знижує каштанову міль та запобігає її розмноженню.

“Це ін’єкція в стовбур дерева, потім промивання кореневої системи (під дерево вноситься орієнтовно 200-300 літрів води) і внесення добрив довготривалої дії. Згідно технології, спеціальною лінійкою вимірюють периметр дерева і визначають, скільки потрібно ввести лікувальної речовини. Потім отвори зашпаровуються садовим варом, аби до них не було доступу повітря”,- прокоментував Володимир Гусаченко.

Також додає, вартість лікування одного дерева становить орієнтовно 280 гривень, Всього у міському бюджеті передбачено 100 тис. грн. для таких заходів. Дерева будуть проліковані лише на центральній вулиці – бульварі Шевченка.

Залиште коментар