Черкаські пілоти та конструктори-аматори майструють гвинтокрили на пенсії (відео)

Черкаські пілоти та конструктори-аматори майструють гвинтокрили на пенсії (відео)

Вони мріяли про небо з дитинства, підкорювали його в юності, а нині, на пенсії, майструють гвинтокрили. Черкаські пілоти і конструктори-аматори Анатолій Ковальчук, Віктор Юзва та Юрій Федоренко не лише створюють літаки й вертольоти, а й беруть участь у фестивалях легкої авіації.

Про це ідеться у сюжеті “Суспільного”.

У їхньому ангарі колекція саморобних гелікоптерів. Одні створив, інші вдосконалив інженер-механік Юрій Федоренко. У минулому він працівник цукрового виробництва, але підкорити небо мріяв із дитинства.

“Перший мій політ був з маминою парасолькою з погреба. Десь було років чотири мені”.

На літальному апараті у небо чоловік вперше піднявся у шістдесят. Саме тоді вирішив – конструюватиме вертольоти.

“Вертольот дає ще одну міру свободи. Якщо літак має три виміри свободи, але він прив’язаний до визначених точок: посадки, взльоту і так дальше, то вертольо вільний від цього”, – розповів пан Юрій.

Створив Юрій Федоренко і п’ять гелікоптерів. Серед них – одно- та двомісні. Наприклад гвинтокрил “Росинант” – як кінь у Дон Кіхота Сервантеса.

Нині конструктор готує апарати до польоту. У ангарі поруч його друзі –професійні пілоти Віктор Юзва та Анатолій Ковальчук. Працюють, аби підняти в небо свою “Синицю”.

Всі чоловіки – на пенсії. Приходити до ангару й майструвати літаки їх “змушує” любов до неба, яка з роками не минає. “Синицю“ авіаконструктори створили торік за два місяці, розповів Віктор Юзва. Апарат надлегкий і важить 114 кілограмів.

Зі слів Анатолія Ковальчука, польоту на “Синиці” він чекає з нетерпінням.

 

Залиште коментар