Черкаські рятувальники просили селян не палити траву

Черкаські рятувальники просили селян не палити траву

З метою попередження спалювання сміття, сухої трави та очерету співробітники Черкаського міськрайонного відділу УДСНС області посилюють профілактичні рейди, щодо запобігання виникнення пожеж в екосистемах, наголошують також і про відповідальність за такі дії відповідно до чинного законодавства. Про це повідомляють на сторінці міськрайвідділу у “Фейсбук“.

Під час чергового рейду селами Червона Слобода, Леськи, Худяки, Сагунівка Черкаського району рятувальники поспілкувалися з громадянами, розповіли про те, що подібні пожежі, особливо при сильному вітрі, швидко розповсюджуються з одного поля на інше, часто вогонь перекидається на суміжні лісосмуги, торфовища і навіть житлові будинки й електролінії та приборкати такі пожежі дуже складно. Нерідко ліквідовувати їх доводиться силами численних загонів рятувальних підрозділів. Гасіння таких пожеж пов’язано з подоланням великих труднощів, затратою значних матеріальних засобів і людських ресурсів.

Натомість рятувальники рекомендували громадянам створювати компостні ями, куди й складати усі відходи.
Йшлося й про відповідальність за такі дії відповідно до чинного законодавства.

Також співробітники ДСНС не забули нагадати про те, що спалювання навесні сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття перетворилося на справжнє екологічне лихо. Такі прибирання отруюють повітря десятками найрізноманітніших хімічних сполук, які накопичуються у організмі людей, провокуючи загострення як хронічних хвороб, так і виникнення нових (у тому числі й онкологічних) захворювань.

Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, а й насіння, паростки дерев та корені майбутньої рослинності, так, що земля на кілька років зменшує підріст свіжої зелені. Гинуть не тільки мікроорганізми, але й знищуються гнізда птахів. Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту (зайці, їжаки, плазуни, земноводні).
Наостанок спілкування вогнеборці вручили громадянам листівки застережливого характеру.

Залиште коментар