Черкаські триатлоністи вдало розпочали змагальний всеукраїнський сезон

Черкаські триатлоністи вдало розпочали змагальний всеукраїнський сезон

Першим видом спорту, що повернувся до активної фази в Україні після карантинної паузи, став триатлон. Старт сезону дав чемпіонат України з триатлону, шо відбувся в Сухолуччі на Київщині. Це – перший офіційний чемпіонат України, санкціонований Міністерством молоді та спорту і Національним олімпійським комітетом України. На змаганнях дотримувалися всіх протиепідеміологічних рекомендацій, старт і фініш організовували в різних локаціях, кожна група стартуючих налічувала не більше 50-ти осіб.

«Карантинні вимоги – це найголовніше, на що звертали увагу під час організації цих змагань. Серед всіх олімпійських видів спорту в Україні триатлоністи є першими, хто провів офіційний чемпіонат. Це була велика відповідальність! Адже від того, як пройдуть змагання з точки зору дотримання всіх рекомендацій і правил, залежало, чи дозволять проводити чемпіонати з інших видів спорту в майбутньому», – відзначив президент Федерації триатлону України, голова відділення НОК України в Черкаській області Андрій Більда.

Змагання проходили за спринтерською дистанцією – половинною від олімпійської, а саме: 750 метрів плавання, 20 кілометрів їзди на велосипеді та 5 кілометрів біг. Змагалися професіонали, юніори та аматори.

Всі спортсмени чекали на чемпіонат України, адже не мали змагальних стартів понад півроку. Ці змагання зібрали найсильніших триатлетів країни. Участь у чемпіонаті взяли й черкаські спортсмени, які продемонстрували високий результат. Дарина Бережна виборола «бронзу» чемпіонату, Катерина Мережко посіла четверту сходинку, Анна Мережко здобула п’яте місце. Такий результат черкаських спортсменок у віковій категорії «юніори», при тому, що дівчата ще перебувають у віковій категорії «юнаки». Хлопці також виступали у віковій категорій «юніори», хоча поки належать до «юнаків». Результат спортсменів такий: Максим Трикоз посів 8 сходинку, Денис Рижий – 10 місце.

«Наші спортсмени мають достойний результат, адже виступали у віковій категорії «юніори», хоча поки належать ще до юнаків, – ділиться враженнями від виступу черкаських триатлоністів тренер Марія Великоцька. – Змагання в Сухолуччі стали першим стартом після тривалої перерви і, можна сказати, трохи несподіваним, адже підтвердження його проведення отримали за два тижні. Чемпіонат зібрав кращих триатлетів України, участь взяли навіть спортсмени з інших країн, тому рівень змагань був дійсно дуже високий».

За словами тренера, під час карантину триатлоністи продовжували тренуватися, але в більш помірному режимі: «Бігали, їздили, а ось плавати, на жаль, не мали жодної можливості. Ні в басейні, ні через холодну весну в Дніпрі. У зв’язку з цим дуже сильно постраждала плавальна підготовка хлопців».

Марія Великоцька відзначила, що на цьому чемпіонаті побачили, у кого зі спортсменів в чому прогалини, зробили висновки і продовжуватимуть підготовку до основного чемпіонату уже в їхній віковій категорії.

Про це інформують у обласному відділенні НОК.

Залиште коментар