Черкаський водоканал перший в Україні матиме очисні споруди промивних вод на станції очистки питної води

Черкаський водоканал перший в Україні матиме очисні споруди промивних вод на станції очистки питної води

Забезпечення споживачів чистою водою, незважаючи на плачевний стан водних ресурсів, здійснюється за допомогою якісної водопідготовки. Але під час технологічного процесу очистки на водоочисній станції утворюються промивні води фільтрів, які без додаткової очистки скидаються у річку. За такою схемою працюють більшість водоканалів України.

Для вирішення цієї проблеми на території Дніпровської водоочисної станції (ДВС) КП «Черкасиводоканал» у 2018 році розпочалося масштабне будівництво очисних споруд промивних вод вартістю майже 86 млн. грн. Подібного об’єкта не має жодне водопровідно-каналізаційне господарство в Україні.

Технологічний процес підготовки промивних вод передбачає усереднення промивних вод у резервуарі-усереднювачі, реагентну обробку, відстоювання у ламельних відстійниках, знезараження очищеної води, згущення та зневоднення осаду.

На станції буде використовуватися найсучасніше обладнання провідних виробників європейських країн.
Після введення в експлуатацію очисних споруд промивних вод підприємство перейде на замкнутий цикл водопідготовки. Тобто, промивні води повторно використовуватимуться в процесі виробництва питної води. Це дозволить повністю ліквідувати скид технологічних вод у Кременчуцьке водосховище, запобігти додатковому забрудненню річки та зменшити витрати на реагенти.

– Впровадження в життя такого екологічного проєкту викликане найважливішим завданням сьогодення – збереженням природних ресурсів і захистом навколишнього середовища від техногенних забруднень, кількість яких зростає пропорційно ступеню розвитку цивілізації, – наголошує директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко.

Водоканал як підприємство, що використовує річкову воду у якості сировини для виробництва води питної, як ніхто інший зацікавлений у покращенні якісних характеристик джерела водопостачання. І припинення скиду неочищених технологічних вод у Дніпро – наш невеликий внесок у цю загальну справу.

Реалізовувати такий масштабний екопроєкт вдається за рахунок кредитних коштів Світового банку в рамках проєкту «Розвиток міської інфраструктури 2». Підприємством було замовлено виготовлення проєктної документації та оголошено тендер на проведення робіт. Згідно укладеного договору завершити будівництво планується у вересні 2020 року після чого водоочисна станція не скидатиме жодних забруднених стоків у найбільшу водну артерію України.

Залиште коментар