Черкащани напрацьовують пропозиції для Національного плану управління відходами

Черкащани напрацьовують пропозиції для Національного плану управління відходами

Спеціалісти Черкаської обласної державної адміністрації у сфері екології направлять власні пропозиції до Національного плану управління відходами. Нині в ОДА працюють над регіональним планом, в основу якого буде покладено Стратегію розвитку області до 2020 року,  пише infomist.ck.ua.

Міністерство екології та природних ресурсів розпочало обговорення Національного плану управління відходами 30 січня 2018 року. До слова, ухвалити відповідний план Україна зобов’язувалась, згідно з Угодою про Асоціацію з ЄС, іще до 20 березня. Утім поки що цього не зроблено.

За словами керівниці управління екології та природних ресурсів ОДА Олени Звягінцевої, проблема відходів є однією з ключових екологічних проблем:

– Високий рівень утворення відходів та низькі показники їхнього використання як вторинної сировини призвели до того, що в країні щороку, в промисловості та комунальному секторі, нагромаджуються значні обсяги твердих відходів, з яких лише незначна частина застосовується як вторинні матеріальні ресурси. Решта потрапляє на звалища. Така ситуація обумовлює необхідність створення та забезпечення належного функціонування загальнодержавної системи запобігання утворенню відходів, збирання, переробки, утилізації, знешкодження та екологічно безпечного видалення, – говорить чиновниця.

Впровадження національного та регіональних планів дозволить втілити на практиці доктрини Національної стратегії управління відходами, яку було ухвалено Урядом у 2017 році. Ухвалена стратегія регламентує поводження з відходами в Україні до 2030 року.

Залиште коментар