Черкащанка, яка стала першою жінкою-рятувальницею в Україні, розповіла про свою роботу

Черкащанка, яка стала першою жінкою-рятувальницею в Україні, розповіла про свою роботу

Клочко Анастасія – перша в Україні пожежниця-рятувальниця. Вона виступила на Гендерному медіа-форумі у Києві та розповіла про стереотипи, які її спіткають під час служби. Про це повідомляє «Інфоміст».

Анастасія цьогоріч стала першою жінкою рятувальницею в Україні. Каже, що мріяла про це давно, але законодавство країни не дозволяло здійснити мрію.

– Раніше я працювала диспетчером. Часто підходила до начальства і питала: «Можна стати рятувальницею?», але відповідь була негативна. Як тільки Закон дозволив, відразу написала рапорт, – каже Анастасія.

Після цього жінка проходила навчання, далі – стажування. Коли настав час розповісти про нову роботу близьким — завагалася. Матері розповіла, що перейшла на іншу посаду, але не доказала, що буде виїзжати на виклики. Також рятувальниця зазначила, що мама дізналася повну інформацію про нову роботу доньки із сюжету на телебаченні.

– Мамо, все буде нормально, – лише додала Настя під час просмотру відео.

З історій про роботу згадує, що на першому виїзді спитала у колег: «Що робимо?». У відповідь почула: «Настю, стій та не заважай». Розповідає, що наступного разу попросила колег допомогти звернути пожежний рукав. Однак один із чоловіків їй сказав: «Настю, знайди мужика і піди в декрет».

– Стало неприємно, але потім підійшов інший колега та сказав, що зараз зробимо все разом і злагоджено. І так досі. Майже усі ставляться до мене добре. При зустрічі навіть руки пожимать, – сміється Клочко.

Залиште коментар