Черкащанка Оксана Ярмоленко створює іграшки з вати

Черкащанка Оксана Ярмоленко створює іграшки з вати

“Ватоняшки” – так свої іграшки називає черкаська майстриня Оксана Ярмоленко. Художньої освіти жінка не має, тому всьому вчилася самостійно, інформує “Суспільне“.

Все почалося із того, що таку іграшку Оксана зробила синові в школу. За основу тоді взяла флористичний дріт. Нині із нього майстриня робить скелет, додає фольги і вати, так “народжується” тіло іграшки.

Цю техніку Оксана освоїла самостійно за два роки.

Не маючи художньої освіти, жінка пів року шукала інформацію на форумах. Потім було кілька невдалих спроб, однак, саме завдяки ним, вона знайшла спосіб робити іграшку міцною та естетично привабливою.

Обличчя іграшок майстриня виготовляє з глини. Щоб ляльки були схожими на дітей, звертає увагу на перехожих на вулиці і переймає риси їхніх облич.

Нині майстриня виготовляє іграшки заввишки 12 сантиметрів та вагою 50 грамів, однак планує полегшити їх до 40 грамів та зменшити до 10 сантиметрів. Матеріали для виготовлення добирає якісні, адже ними гратимуться діти. Тому для іграшок обирає бавовняну вату.

На виготовлення повноцінного образу витрачає тиждень. Спочатку нашаровує вату, покриває її. Тоді потрібен час щоб просохнути. Також потрібен час для формування ідеї та її втілення.

Є у майстрині один секрет – за роботу сідати тільки з гарним настроєм. А ще у їхній родині вже можна започаткувати традицію, щоб діти і батьки разом “ватоняшками” прикрашали ялинку.

 

Залиште коментар